12.0%
29.2%
36.0%
4.2%

Ιδανικά έκλεισε η βραδιά για τους Phoenix Bums oι οποίοι παρά τις απουσίες βρήκαν λύσεις και οδήγησαν στην 4η ήττα τους Κενταύρους. Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ για ένα ημίχρονο, ωστόσο η ένταση και τα λάθη των Κενταύρων δυσκόλεψαν το στόχο της ομάδας.

Ο Μοσκόφογλου έβαλε το 1ο καλάθι του ματς και καθώς το ματς «παιζόταν» στις βολές ο Αδαμάκης με 4 πόντους έκανε το 7-6. Το 9-14 έγινε μετά από 2 σερί συνεργασίες του Μοσκόφογλου(πάσες) με τον Μοίρα. Και η συνέχεια είχε βολές -από τον Αδαμάκη- μέχρι το 12-14.

Ο Δρόσης μπήκε αποφασισμένος να αλλάξει τη ροή του αγώνα και έβαλε τρίποντο στην αρχή του δεκαλέπτου και ο Μανώληκας πάσαρε τρομερά στον Ρέντα για το 17-14. Τα νούμερα 34-Κοβάτσος και Κανάκης – έβαλαν ωραία ντράιβ για το 21-18, όμως ο Μοσκόφογλου μείωσε και άλλο το σκορ. Ο Μανώληκας έγραψε το 23-20, ένα 5-0 όμως έδωσε προβάδισμα στους Phoenix Bums με τον Μοίρα να σκοράρει με ωραίο μπάσιμο. Ένα ακόμα ντράιβ 6-0 για τους μετέπειτα νικητές έκανε το δεκάλεπτο 25-31.

Τρίποντο από τον Κουζοβουνά και ωραίος αιφνιδιασμός μετά από baseball pass δια χειρός Παπαμιχαήλ(25-36). Καλάθι του Μανώληκα και τρομερό σερί 10-0 για τους Phoenix Bums . Ο Κουζοβουνάς ήταν τρομερός στο διάστημα αυτό με τρίποντο και κλέψιμο, ενώ ο Κοβάτσος έβαλε καλάθι και φάουλ. Κλέψιμο και coast to coast του Ρέντα για το 29-46 και νέο συνεχόμενο σκοράρισμα 6-0 με ωραιότερη φάση το κλεψιμο και την ασίστ του Κοβάτσου στον Κουζοβουνά. Λίγο αργότερα ο Ρέντας έκλεψε και σκόραρε για το 33-55, ωστόσο ο Μοσκόφογλου έγραψε το 35-57. (37-57)

Λίγα καλάθια στην τελευταία περίοδο. Οι Μοσκόφογλου-Μοίρας έκαναν το 39-63 , ωστόσο οι Κένταυροι έτρεξαν σερί 7-0. Κορδαλής και Ρέντας-αιφνιδιασμός- σκόραραν ωραία στο σημείο αυτό. Ο Κοβάτσος έβαλε 2/2 βολές ,ο Μοσκόφογλου συμπλήρωσε 2 πόντους και ο Φωτόπουλος με τρίποντο έγραψε το τελικό 46-70.

Πρώτοι σκορερ με 16 πόντους οι Μοίρας και Μοσκόφολγου, ενώ διψήφιους πόντους είχαν και ο Κοβάτσος- Κουζοβουνάς. Για τους Κενταύρους ο Αδαμάκης σκόραρε 16 πόντους .