31.8%
52.9%
43.1%
15.0%

Pick ‘n’ Troll vs Μπάσχετοι 68-62.Επιστροφή στις νίκες για τους Pick ‘n’ Troll ,που μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, απέκτησαν διαφορά 20 πόντων 55-35 στο 3ο δεκάλεπτο και με τους Μπάσχετους να μειώνουν την διαφορά στο φινάλε. Mvp του αγώνα ο φανταστικός Τσόλας με 24 πόντους, 12 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 6 κλεψίματα και 3 κοψίματα .

Το ματς ξεκίνησε με 4-0 για τους Pick n troll, ο Τσόλας μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ και ο Τσόλας κλέψιμο-ασίστ και ο Κυβρικοσαίος το λει-απ. Ισοφάρισαν οι Μπάσχετοι 4-4,ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Παγκάκης και με 2/2 βολές ο Καραγιώργης. Ο Γκοβάτσος με τρίποντο και ο Μπακαυγάς με σουτ από την γωνιά πέτυχαν το 9-4.Ο Καλλίνικος με Hook το 9-6.Ο Γκοβάτσος με σουτ από την γωνιά, ο Παπαδόπουλος με 1/2 βολές, ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Τσόλας και ο Γκοβάτσος με σουτ έγραψαν το 16-6.Ο Κάνδηλας με τρίποντο μείωσε σε 16-9. Ο Τσόλας με 1/2 βολές και με καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ πέτυχε το 19-9.Ο Σίνης με 1/2βολές το 19-10 και το δεκάλεπτο τελείωσε 24 -10 ,με τρίποντο ο Τσόλας και με σουτ από την γωνιά ο Κυριακόπουλος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και οι Μπάσχετοι ανέβασαν τον ρυθμό τους και με σερί 0-7 μείωσαν σε 24-17,αρχικά ο Νικομάνης με 1/2 βολές, ο Σίνης και Νικομάνης με σουτ και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Χατζηαγάπογλου. Ο Τσόλας ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 26 – 17 για τους Pick n troll .Ο Γκότζης και ο Καλλίνικος πέτυχαν το 26-21. Ο Τσόλας με 2 τρίποντα και ο Παπαδόπουλος με λει-απ πέτυχαν το 34-21.Το δεκάλεπτο τελείωσε με 34-25 με εύστοχα σουτ ο Γκότζης και ο Παγκάκης.

Τρίτο δεκάλεπτο και οι Pick n troll με σερί 7-0 ξέφυγαν με 41-25 Ο Γκοβάτσος με γκολ φάουλ και με λει-απ και ο Τσόλας με λει-απ . Οι Μπάσχετοι με τον Γκότζη και τον Χατζηαγάπογλου μείωσαν σε 41-29.Ο Τσόλας από το ζωγραφιστό το 43-29 και ο Γκότζης με 2/2 βολές το 43-31.Ο Μπακαυγάς με τρίποντο και ο Μαρούλης από το ζωγραφιστό πέτυχαν το 48-31 και ο Καραγιώργης με σουτ το 48-33.Ο Μπακαυγάς με 1/2 βολές το 49-33 και ξανά ο Καραγιώργης με σουτ το 49-35.Ο Τσόλας με ντραιβ , Γκοβάτσος με λει-απ και Μαρούλης από το ζωγραφιστό σκόραραν το 55-35.Ο Καλλίνικος με 1/2 βολές και λει-απ έκανε το 55-38 και το δεκάλεπτο τελείωσε με 56 -38 με 1/1 βολή(τεχνικής ποινής)ο Γκοβάτσος .

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Καλλίνικος σκόραρε το 56-40 για τους Μπάσχετους. Ο Κυβρικοσαίος με τρίποντο το 59-40 για τους Pick n troll. Με σερί 0-7 το σκορ έγινε 59-47 ,αρχικά ο Κάνδηλας με τρίποντο ,ο Σίνης με λει-απ και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Χατζηαγάπογλου.Ο Κυριακόπουλος και ο Τσοπανάκης σκόραραν το 63-47 και ο Κάνδηλας με νέο τρίποντο το 63-50.Απάντησε με τρίποντο και ο Γκοβάτσος για το 66-50 και οι Μπάσχετοι μείωσαν 66-58 ,αρχικά ο Κάνδηλας με εύστοχο ντραιβ και 2/2 βολές και ο Παγκάκης σκόραρε 4 πόντους από επιθετικά ριμπάουντ. Ο Παπαδόπουλος με λει-απ σφράγισε την νίκη 68-58 και το τελικό 68-62 έγραφαν ο Γκότζης με ντραιβ και ο Σίνης με σουτ.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Γκοβάτσος με 18 πόντους, 6 ριμπάουντ ,2 ασίστ και 1 κλέψιμο .

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Χατζηαγάπογλου με 6 πόντους ,17 ριμπάουντ(12-5) και 1 κλέψιμο και ο Παγκάκης με 8 πόντους, 13 ριμπάουντ(7-6)και 3 ασίστ.