16.7%
42.9%
21.1%
8.3%

Οι Pick ‘n’ Troll χωρίς να νιώσουν ιδιαίτερη πίεση από τους πολύ ελλιπείς Be The Bee κατάφεραν να πάρουν άνετα το ροζ φύλλο του αγώνα με 48-22. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Νίκος Γαλατιανός με 6 πόντους, 10 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Pick ‘n’ Troll ξεκίνησαν το ματς με 12-0 σερί με πόντους από τους Παγάνη, Αγγελόπουλο και Γρηγορίου, με τους Be The Bee να απαντούν με τον Βλάχο και τον Οικονόμου για το τελικό 12-3 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Παγάνης έβαλε δύο συνεχόμενα καλάθια για το 16-3, 16-6 με καλάθι και φάουλ του Οικονόμου και 5-0 των Παγάνη και Γρηγορίου για το τελικό 21-6 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Στραβομύτης μείωσε σε 21-8, 33-8 με 12-0 σερί οι Γαβριήλ, Παγάνης και Γρηγορίου, 33-12 με ένα καλάθι του Στραβομύτη και ένα του Παπαφώτη και δίποντο του Γαλατιανού για το τελικό 35-12 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο Παπαφώτης και Στραβομύτης συνδυάστηκαν για να μειώσουν σε 35-17, ο Νίκος Τσοπανάκης έβαλε καλάθι για το 37-17, 37-20 με τρίποντο του Βλάχου, 42-20 οι Κάτσας και Γιώργος Τσοπανάκης, 42-22 από τον Παπαφώτη και 6-0 σερί των Γαλατιανού και Γιώργου Τσοπανάκη για το τελικό 48-22 του παιχνιδιού.

Για τους Pick ‘n’ Troll, πέρα από τον Γαλατιανό, πολύ καλό ματς έκανε και ο Παγάνης με 21 πόντους, 2 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα. Για τους Be The Bee ξεχώρισε ο Παπαφώτης με 7 πόντους, 11 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.