21.7%
42.9%
27.3%
15.0%

Σε ένα ματς με καταπληκτικό φινάλε οι Pick ‘n’ Troll άντεξαν στην πίεση των Los Amigos και έφυγαν με το ροζ φύλλο από το κλειστό του Λάμπρου Κατσώνη με σκορ 49-45. Πολυτιμότερος παίκτης του παιχνιδιού αναδείχθηκε ο Ανδρέας Παπαγεωργίου ο οποίος σταμάτησε στους 24 πόντους, ενώ παράλληλα μάζεψε 18 ριμπάουντ μοίρασε 1 ασίστ και είχε και 3 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Παπαγεωργίου με ωραίο τρέξιμο έβαλε το πρώτο καλάθι στο ματς, οι Βαγγέλης Τεντόμας και Λέκκος απάντησαν βάζοντας από ένα καλάθι για το 4-2, 4-7 οι Παυλής και Παπαγεωργίου, 9-7 με απάντηση με 5-0 σερί οι Τεντόμας και Λέκκος, 9-10 με τρίποντο ο Παπαγεωργίου, 12-10 οι Βελέντζας και Τεντόμας και 12-12 με δύο βολές του Παυλή για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Pick ‘n’ Troll ξεκίνησαν με 0-9 σερί των Παπαγεωργίου, Βρυώνη και Παυλή και πήραν κεφάλι στο σκορ με 12-21, απάντηση με ένα προσωπικό 8-0 σερί ο Χατζηθεοδώρου για το 20-21 και 20-24 με τρίποντο του Βρυώνη για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Παπαγεωργίου έγραψε το 20-26, 22-26 ο Χατζηθεοδώρου, 22-28 ο Παπαδόπουλος, 24-28 ο Χατζηθεοδώρου ξανά, 24-33 οι Φιλιππίδης και Παπαγεωργίου, 26-33 ο Τεντόμας, 26-41 με 0-8 σερί οι Παυλής, Παπαγεωργίου και Κυριακόπουλος, 30-41 οι Χατζηθεοδώρου και Βαγγέλης Τεντόμας, 30-43 ο Λαμπρόπουλος, 32-43 ο Αναστασίου και 32-45 από τον Παπαγεωργίου για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στην τελευταία περίοδο Παυλής και Παπαδόπουλος έγραψαν το 32-49. Στη συνέχεια οι Τεντόμας, Βελέντζας Αναστασίου και Χατζηθεοδώρου απάντησαν με 13-0 και μείωσαν σε 45-49, όμως ο χρόνος δεν τους έφτασε για να ολοκληρώσουν την ανατροπή.

Για τους Pick ‘n’ Troll, πέρα απο τον Παπαγεωργίου, σε καλή βραδιά βρέθηκε επίσης ο Παυλής. Για τους Los Amigos ξεχώρισαν οι Χατζηθεοδώρου, Βελέντζας και Λέκκος.