10.0%
50.0%
38.2%
31.6%

Pick ‘n’ Troll vs Vintage Hoopers 57-72. Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Vintage Hoopers έτρεξαν σερί 0-17 και το 48-48 έγινε 48-65 και πήραν την 8η σερί νίκη τους. Οι Pick n Troll με 6 λάθη από τα 14 συνολικά και με την αστοχία τους 3/8 δίποντα, 0/3 τρίποντα,δεν μπόρεσαν να διεκδικήσουν την νίκη στο 4ο δεκάλεπτο. MVP του αγώνα ο Μέης ,που είχε περιοριστεί στα 3 πρώτα δεκάλεπτα(8 πόντους)και 15 πόντους στο 4ο δεκάλεπτο με 13 συνεχόμενους,είχε 23 πόντους και 18 ριμπάουντ(5-13).

Το ματς ξεκίνησε με εύστοχο σουτ ο Κυριακόπουλος 2-0 για τους Pick n Troll. Ισοφάρισε ο Κυριακίδης με καλάθι από το ζωγραφιστό 2-2 για τους Vintage Hoopers .Από την γωνιά πέτυχε το καλάθι ο Παπαδόπουλος και με τρίποντο ο Τσοπανάκης έγραψαν το 7-2.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μέης το 7-4 και ο Τσόλας με σουτ το 9-4.Από το ζωγραφιστό μείωσε ο Μασοκώστας σε 9-6 και ξανά ο Τσόλας σκόραρε με ντραιβ το 11-6.Ο Μασοκώστας με τρίποντο μείωσε 11-9 και ο Τσόλας από το ζωγραφιστό πέτυχε το 13-9.Το δεκάλεπτο τελείωσε με ανατροπή στο σκορ 13-17 για τους Vintage, αρχικά ο Σολδάτος με σουτ,2/3 βολές ο Κουμπής και με 4 πόντους του ο Σολδάτος με σουτ.

Δεύτερο δεκάλεπτο και οι Pick n Troll μπήκαν δυνατά πέρασαν μπροστά στο σκορ με 19-17,ο Τσοπανάκης μοίραζε τις ασίστ και ο Κυβρικοσαίος ,Κυριακόπουλος και Γκοβάτσος να πετυχαίνουν τα καλάθια. Ο Κουμπής με τρίποντο έβαλε ξανά τους Vintage Hoopers μπροστά στο σκορ με 19-20.Ο Κυβρικοσαίος με ντραιβ και ο Γκοβάτσος με σουτ από την γωνιά πέτυχαν το 23-20 και ο Σολδάτος με σουτ από την γωνιά πέτυχε το 23-22.Ο Κυβρικοσαίος με λει-απ το 25-22και ο Κυριακίδης με τρίποντο ισοφάρισε 25-25.Ο Γκοβάτσος με σουτ το 27-25 και ο Μασοκώστας με τρίποντο και ο Μέης με καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ σκόραραν το 27-30.Ο Τσόλας με τρίποντο ισοφάρισε 30-30 και το δεκάλεπτο τελείωσε με σερί 0-9 για τους Vintage 30-39,αρχικά ο Μανδρανής με σουτ 3/3 βολές ο Κυριακίδης, ξανά με σουτ ο Μανδρανής και με 2/2 βολές ο Μέης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Μέης πέτυχε με λει-απ το 30-41 για τους Vintage Hoopers. Οι Pick n Troll μπήκαν δυνατά και με σερί 14-0 πέρασαν μπροστά στο σκορ με 44-41,αρχικά Παπαδόπουλος με 2/2 βολές ,μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ Τσοπανάκης, ο Κυριακόπουλος με σουτ, με hook Ο Παπαδόπουλος, ο Τσοπανάκης μπακ-ντόρ πασά και ο Τσόλας το καλάθι και ο Κυριακόπουλος και ο Τσόλας με σουτ από την γωνιά.Ο Κυριακίδης από το low post πέτυχε το 44-43 και ο Κυριακόπουλος με σουτ έκανε το 46-43.Το δεκάλεπτο τελείωσε 46-47 με 1/2 βολές ο Δραγασάκης και με τρίποντο ο Γρηγορόπουλος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Μέης με 1/2 βολές πέτυχε το 46-48 για τους Vintage Hoopers. Ισοφάρισε ο Κυριακόπουλος 48-48 για τους Pick n Troll. Με σερί 0-17 το σκορ έγινε 48-65,αρχικά ο Κουμπής με τρίποντο, ο Μασοκώστας και ο Γρηγορόπουλος και Κουμπής με σουτ,ο Μέης από το ζωγραφιστό, 1-1 βολή (τεχνική ποινή)ο Κουμπής και ο Μέης με καλάθι από το ζωγραφιστό και με 1/2 βολές. Χωρίς σκορ για 5 λεπτά και ο Τσόλας με 2/2 βολές πέτυχε το 50-65 για τους Pick n Troll. Ο Μέης με 1/2 βολές το 50-66 και ο Κυβρικοσαίος με 1/2 βολές το 51-66.Ο Μέης με 4 πόντους του πέτυχε το 51-70 και το 53-70 πέτυχε ο Κυβρικοσαίος με σουτ από την γωνιά. Ξανά ο Μέης πέτυχε το καλάθι 53-72 και το τελικό 57-72 πέτυχε ο Τύρμπας με 2/2 βολές και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Τσόλας.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Κυριακίδης με 10 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Γρηγορόπουλος με 5 πόντους ,7 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Τσόλας με 17 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 κόψιμο, ο Κυριακόπουλος με 12 πόντους, 1 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Τσοπανάκης με 5 πόντους, 2 ριμπάουντ, 12 ασίστ και 2 κλεψίματα.