35.7%
57.1%
24.3%
15.6%

Η Yugopiastika άντεξε μόνο για ένα ημίχρονο κόντρα στους Pick ‘n’ Troll, με τους δεύτερους να πατούν γκάζι στο δεύτερο μισό και να κερδίζουν άνετα με 41-59. MVP του αγώνα ήταν ο Σεραφείμ Τσόλας με 15 πόντους, 16 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες μπήκαν κάπως μαγκωμένες στο παρκέ, με αποτέλεσμα να μείνουν χαμηλά στο σκορ. Ο Τσόλας έγραψε το 0-1, 2-1 ο Σκάρας, 2-8 οι Σταύρος Τσόλας και Καραμαλέγκος, 7-8 ο Μερζιώτης, 7-12 οι Σταύρος Τσόλας και Τσοπανάκης και 11-12 οι Κουμπούλης και Μερζιώτης για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες συνέχισαν στους ίδιους ρυθμούς, μετους Troll να συνεχίζουν να έχουν το προβάδισμα. Ο Σταύρος Τσόλας έγραψε το 11-15, 13-15 ο Ανδρέου, 13-17 ο Τσόλας ξανά, 18-17 οι Ανδρέου και Μερζιώτης, 18-23 ο Σεραφείμ Τσόλας και 20-23 από τον Βερύκιο για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Pick ‘n’ Troll έδειξαν να πατούν καλύτερα επιθετικά με αποτέλεσμα να παίρνουν μια διαφορά αρκετά ικανοποιητική για να μπουν άνετοι στο τελευταίο. Ο Μερζιώτης μείωσε σε 22-23, 22-30 οι Βρυώνης, Κυριακόπουλος και Τσόλας 25-30 ο Παπακώστας, 25-33 ο Σεραφείμ Τσόλας, 30-33 οι Ανδρέου και Παπακώστας, 30-39 οι Κυριακόπουλος και αφοί Τσόλα, 32-39 ο Τσακέτας και 32-40 ο Κυριακόπουλος για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο οι Troll συνέχισαν δυνατά, άνοιξαν κι άλλο τη διαφορά τους και έφτασαν τελικά αρκετά άνετα στη νίκη. Ο Παπακώστας έγραψε το 35-40, απάντηση με 0-11 οι Φιλιππίδης, Βρυώνης, και Τσόλας, 36-51 ο Σκάρας, 36-54 ο Τσοπανάκης, 37-54 ο Ανδρέου, 37-56 ο Παπαδόπουλος, 39-56 ο Σκάρας ξανά, 39-59 ο Σεραφείμ Τσόλας και καλάθι από τον Σκάρα για το τελικό 41-59 του αγώνα.

Για τους Pick ‘n’ Troll, πέρα από τον Σεραφείμ Τσόλα, πολύ καλός ήταν και ο Σταύρος Τσόλας. Για την Yugopiastika ξεχώρισαν οι Μερζιώτης, Σκάρας και Ανδρέου.