18.6%
36.8%
29.2%
18.8%

Pigs vs Μπάσχετοι 54-44.Οι Pigs με ένα σερί 13-0 στο δεύτερο δεκάλεπτο πήραν το προβάδισμα στο σκορ και δεν το έχασαν ποτέ. Οι Pigs με τρομερή άμυνα και με τα τρίποντα στο Β ημίχρονο τους χάρισαν την 5ή νίκη τους. Mvp του αγώνα ο Μαργαρίτης με 17 πόντους (4/9 τρίποντα), 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι από τον Παγκάκη για τους Μπάσχετους 0-2.Ο Δημητριάδης Βασίλης με 2/2 βολές το 2-2 για τους Pigs. Ο Καραγιώργης με floater το 2-4 και ο Τσιτούρας με σουτ το 4-4.Ο Καραγιώργης και ο Χατζηαγάπογλου με σουτ και με γκολ φάουλ ο Καραγιώργης το σκορ έγινε 4 -11 .Ο Δριβάκος μείωσε 6-11 και ο Καραγιώργης με ντραιβ, ο Γκότζης με 4 πόντους του από σουτ και ο Χατζηαγάπογλου με 1/2 βολές το 6-18.Το δεκάλεπτο τελείωσε 8-18 με 2/2 βολές ο Δριβάκος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Γκότζης με ντραιβ το 8-20 για τους Μπάσχετους. Ο Μαργαρίτης με τρίποντο και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Βασίλης Δημητριάδης το 13-20 για τους Pigs. Ο Αποστολόπουλος με ντραιβ το 13-22 και με σερί 13-0 πέρασαν μπροστά στο σκορ οι Pigs με 26-22,αρχικά ο Βασίλης Δημητριάδης με λει-απ, ο Μαργαρίτης με γκολ φάουλ, ο Βασίλης Δημητριάδης με 1/2 βολές και ο Δριβάκος με γκολ φάουλ. Το δεκάλεπτο τελείωσε με τρίποντο ο Αποστολόπουλος το 26-25.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Δημήτρης Δημητριάδης με τρίποντο και ο Βασίλης Δημητριάδης με λει-απ στον αιφνιδιασμό το 31-25 για τους Pigs. Ο Χατζηαγάπογλου με 1/2 βολές το 31-26 για τους Μπάσχετους. Νέο τρίποντο ο Δημήτρης Δημητριάδης το 34-26 και ο Αποστολόπουλος με 2/2 βολές το 34-28.Τρίποντο ο Μαργαρίτης το 37-28 και ο Παγκάκης με 4 πόντους του το 37-32.Ο Μιχαλούδης με 1/2 βολές το 38-32 και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Παγκάκης το 38-34.Ο Αρνής με τρίποντο το 41-34 και το δεκάλεπτο τελείωσε 41-35 με 1/2 βολές ο Καραγιώργης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και με τρίποντο ο Βασίλης Δημητριάδης και ο Μαργαρίτης έγραψαν το 47-35 για τους Pigs. Απάντησε ο Σίνης με τρίποντο το 47-38 για τους Μπάσχετους. Ο Μαργαρίτης με τρίποντο και ο Βασίλης Δημητριάδης με σουτ έγινε το 52-38.Νέο τρίποντο ο Σίνης 52-41 και ο Μαργαρίτης με σουτ το 54-41.Το τελικό 54-44 πέτυχαν ο Καραγιώργης με 1/2 βολές και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Χατζηαγάπογλου.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Δριβάκος με 11 πόντους, 11 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κόψιμο και ο Βασίλης Δημητριάδης με 14 πόντους, 7 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Αποστολόπουλος με 7 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Χατζηαγάπογλου με 6 πόντους, 17 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 3 κοψίματα.