9.5%
29.4%
22.5%
20.8%

Pigs vs Σουβλεηκερς 41-38.Σε ένα ματς που φαινόταν πως το πάνω χέρι είχαν εξ αρχής οι Σουβλεηκερς, η μεγάλη μαχητικότητα των Pigs τους «έβαλε» ξανά μέσα στο παιχνίδι. Με την διαφορά πόντων ανάμεσα στις δυο ομάδες να ανεβαίνει και να μειώνεται συνεχώς, στην σημερινή τιτανομαχία φαίνεται να ανεδείχθηκαν κυρίαρχοι τα γουρουνάκια, με τους Σουβλεηκερς να διεκδικούν κάθε πιθανή προσπάθεια μέχρι το τέλος. Mvp του αγώνα ο Τσιτούρας με 5 πόντους, 9 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.
Το ματς ξεκίνησε με καλάθι ο Σταματίου με σουτ 0-2 για τους Σουβλέηκερς. Ο Δημητριάδης Βασίλης ισοφάρισε 2-2 για τους Pigs. Με σερί 0-10 ξέφυγαν στο σκορ με 2-12,αρχικά ο Σταματίου με τρίποντο, μετά από ντραιβ σκόραρε ο Κωστής, ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Σταματίου και με τρίποντο ο Έξαρχος .Ο Δριβάκος από το low post σκόραρε το 4-12 και ο Furness Steven πέτυχε το 4-14.Με 2/2 βολές ο Δημητριάδης Βασίλης το 6-14 και ο Σταματίου με γκολ φάουλ το 6-17.Το δεκάλεπτο τελείωσε 9-17 με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Γκιουζέλης και με 1/2 βολές ο Σπάχος.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο και ο Δημητριάδης Δημήτρης με 2/2 βολές πέτυχε το 11-17 για τους Pigs. Ο Μαστοράκης με λει-απ στον αιφνιδιασμό το 11-19 για τους Σουβλέηκερς. Ο Κλάδης από το ζωγραφιστό το 13-19 και με τρίποντο ο Κωστής και ο Σταματίου το 13-25 .Το δεκάλεπτο τελείωσε 20-25 με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Δριβάκος, ο Σπάχος με σουτ και ο Δριβάκος,ο Δημητριάδης Βασίλης και ο Γκιουζέλης με 1/2 βολές .
Τρίτο δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες άστοχες με 6-1 σκορ δεκαλέπτου. Οι Pigs με 1/1 βολή (τεχνικής ποινής) από τον Τσιτούρα και με τρίποντο ο Αρνής μείωσαν σε 24-25.Ο Μαστοράκης με 1/2 βολές το 24-26 και ο Τσιτούρας με 2/2 βολές ισοφάρισε σε 26-26 σκορ ημιχρόνου.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Κωστής μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ και ο Τζανής με καλάθι από το ζωγραφιστό το 26-30 για τους Σουβλέηκερς. Οι Pigs με σερί 13-0 πέρασαν μπροστά στο σκορ με 39-30,αρχικά ο Γεωργίου με γκολ φάουλ, με 1/2 βολές ο Δριβάκος, ο Δημητριάδης Βασίλης με 2/2 βολές και με τρίποντο, ο Τσιτούρας μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε και με 2/2 βολές ο Σπάχος. Ο Μαστοράκης με 1/2 βολές το 39-31 και ο Σπάχος με 2/2 βολές(1:58) το 41-31.Αντεπίθεση από τους Σουβλέηκερς και μείωσαν 41-38,αρχικά ο Κωστής με 2/2 βολές (1:51),μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ Συκαμιάς και ο Σταματίου με τρίποντο (0:17).Ο Κλάδης είχε 0/2 βολές (0:14)και ο Σταματίου και ο Κωστής είχαν άστοχα τρίποντα και δεν κατάφεραν να στείλουν το ματς στην παράταση.
Για τους νικητές είχαν πρώτο σκόρερ τον Δημητριάδη Βασίλη με 10 πόντους, 2 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1κλέψιμο και ο Σπάχος(τέρας ψυχραιμίας με 4/4 βολές στο φινάλε με 7 πόντους, 3 ριμπάουντ και 1 ασίστ.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Σταματίου με 16 πόντους, 12 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 3 κλεψίματα και 2 κοψίματα και ο Κωστής με 9 πόντους,5 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο.