13.3%
31.8%
26.7%
10.5%

Μεγάλη νίκη για τους Pigs 53-45 τους Αladalon,με το ματς να είναι ντέρμπι σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού,με πολλές ανατροπές στο σκορ .Μvp του αγώνα ο Δριβάκος με 21 πόντους,27 ριμπάουντ,1 ασίστ και 3 κοψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με γκολ φάουλ ο Κλάδης για το 3-0 για τους Pigs .Ο Σουβλέρης και ο Αθανασάκος με σουτ και το 3-4 για τους Αladalon.Με 1/2 βολές ο Δριβάκος ισοφάρισε 4-4.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Αθανασάκος σκόραρε και με λει-απ ο Μιχαηλίδης για το 4-8.Ο Δριβάκος και ο Παπασημακόπουλος με λει-απ ισοφάρισαν 8-8.Ο Διαμαντόπουλος σε σουτ το 8-10 και το δεκάλεπτο τελείωσε 10 -10 με λει-απ ο Παπασημακόπουλος .

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Σουβλέρης με τρίποντο και με Hook ο Παυλίδης για το 10-15 για τους Αladalon.Με 2/2 βολές ο Κλάδης για το 12-15 για τους Pigs .Με 1/2 βολές ο Παυλίδης για το 12-16. Ο Δριβάκος με σουτ έκανε το 14-16.Ο Κουντουριώτης ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε,ο Μιχαηλίδης με 1/2 βολές και ο Παυλίδης με λει-απ για το 14-21.Ο Παπασημακόπουλος σκόραρε για το 16-21.Ο Σουβλέρης στον αιφνιδιασμό για το 16-23.Με το δεκάλεπτο να τελειώνει 20-23 με σουτ και 1/2 βολές ο Δριβάκος και ο Δημητριάδης με 1/2 βολές.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Δριβάκος με 4 πόντους και ο Τονινέλλι Αλέσσιο με σουτ από την γωνία για το 26-23.Ο Διαμαντόπουλος με σουτ πέτυχε το 26-25 για τους Αladalon.Ο Τονινέλλι Αλέσσιο με τρίποντο για το 29-25 για τους Pigs .Ο Αθανασάκος μείωσε σε 29-27 από την ασίστ του Διαμαντόπουλου.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Δριβάκος για το 31-27.Ο Μιχαηλίδης με 2/2 βολές και με 4 πόντους ο Διαμαντόπουλος για το 31-33.Ο Γεωργίου με τρίποντο για το προσπέρασμα 34-33.Αλλά ο Παυλίδης με λει-απ έκλεισε το δεκάλεπτο 34-35 για τους Αladalon.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Μιχαηλίδης ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκοραρε το 34-37.Ο Παπασημακόπουλος και ο Κλάδης έγραψαν το 38-37 για τους Pigs .Με τρίποντο ο Σουβλέρης και με λει-απ ο Μιχαηλίδης για το 38-42.Με σερί 7-0 το σκορ έγινε 45-42 με 4 πόντους ο Δριβάκος,1/2 βολές ο Τονινέλλι Αλέσσιο και με λει-απ ο Παπασημακόπουλος.Με 2/2 βολές ο Κουντουργιώτης για το 45-44 .Ο Κλάδης με 1/2 βολές και ο Παπασημακόπουλος με λει-απ και 2/2 βολέ για το 50-44.Ο Διαμαντόπουλος με 1/2 βολές έκανε το 50-45 .Το τελικό 53-45 έγραψαν ο Δριβάκος με 1/2 βολές και ο Τονινέλλι Αλέσσιο με 2/2 βολές .

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Παπασημακόπουλος με 12 πόντους,3 ριμπάουντ,1 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Κλάδης με 8 πόντους,9 ριμπάουντ,1 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Μιχαηλίδης με 9 πόντους,9 ριμπάουντ,1 ασίστ ,3 κλεψίματα και 1 κόψιμο,ο Κουντουριώτης με 4 πόντους ,9 ριμπάουντ,1 ασίστ, 6 κλεψίματα και 1 κόψιμο.