20.0%
69.6%
28.9%
20.0%

Οι Printfair συνεχίζουν να κερδίζουν ακατάπαυστα στον δεύτερο γύρο της Rising, έφτασαν στο 7/7, κερδίζοντας με 50-54 τους Anonymous, έχοντας το προβάδισμα και στα 40 λεπτά του αγώνα. Πρωταγωνιστές για τους νικητές οι Καταραχιάς, Γιακουμής, Κρητικός, με τους Anonymous να επιστρέφουν από το -19 ως το ένα σουτ απόσταση, αλλά να μην ολοκληρώνουν την ανατροπή.

Ο τόνος τέθηκε νωρίς στο ματς αφού οι Printfair μπήκαν πολύ δυνατά και πήραν διψήφια διαφορά από το πρώτο δεκάλεπτο. Ο Γιακουμής άνοιξε το σκορ, με τον Δάσκαλο και τον Βλάχο να απαντούν αλλά τον Κρητικό να κρατά μπροστά σε κάθε φάση τους Printfair ως το 6-6. Ο Καταραχιάς έβαλε 3 συνεχόμενα σουτ για το 7-14 με δύο τρίποντα, για να έρθει ο Αναγνώστης και να φέρει την ομάδα του στο 7-18 στο τέλος της περιόδου. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Γιακουμής ήταν που ολοκλήρωσε ένα 1-14 σερί για τους Printfair με τον Παπαδήμα να απαντά με καλάθι και φάουλ. Ο Καταραχιάς με τον Τσακίρη έφεραν το ματς στο 10-25 για να απαντήσει ο Βλάχος, πριν έρθουν Γιακουμής και Αλεξόπουλος για το 12-30. Ο Αναγνώστης αμέσως μετά έδωσε στους Printfair τη μεγαλύτερη διαφορά στο ματς, +19 στο 13-32, με τον Μαλαθούνη να κλείνει με 4 πόντους το πρώτο ημίχρονο στο 17-32.

Στην επανάληψη ο Γιακουμής σκόραρε μια βολή για το 17-33, με τον Βλάχο να απαντά με τρίποντο. Ο Καταραχιάς έγραψε το 20-35, αλλά ο Βλάχος μείωσε σε 23-35. Με τον Γιακουμή και τον Κρητικό οι Printfair πήγαν στο 23-40, αλλά ο Κούτσης είχε απάντηση με τρίποντο, ενώ ο Δάσκαλος και ο Βλάχος μείωσαν σε 30-41.

Το 3ο δεκάλεπτο έκλεισε από καλάθι του Γιακουμή και το 4ο άνοιξε με καλάθι του Κρητικού για το 30-45, πριν απαντήσει ο Πατερογιαννάκης για το 32-45. Ο Βλάχος με τον Μαλαθούνη σκόραραν για το 37-46, φέρνοντας τη διαφορά σε μονοψήφια επίπεδα για πρώτη φορά από το 7-18 και μετά. Ο Τσακίρης έδωσε ανάσα στην ομάδα του, αλλά ο Πατερογιαννάκης σκόραρε ξανά, με τον Παπαδήμα να γράφει δύο βολές για το 41-49. Ο Καταραχιάς απάντησε για το 41-51, με τον Βλάχο να βάζει 5 πόντους και τον Δρόσο ένα ντράιβ για το 48-51 στο 1:15 για το τέλος. Ο Αλεξόπουλος πέτυχε κρίσιμο καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ για το 48-53, με τον Παπαδήμα στα 46 δευτερόλεπτα να βάζει δύο βολές. Printfair και Anonymous έχασαν από μία επίθεση ως το 23 δευτερόλεπτα με τον Καταραχιά να έχει 1/2 βολές για το 50-54 στα 20 δευτερόλεπτα. Μετά οι Anonymous έκαναν λάθος, με τις δύο ομάδες να σουτάρουν συνεχόμενα βολές (0/2 οι Printfair, 0/2 οι Anonymous, 0/2 οι Printfair κατά σειρά) αλλά να μη βάζουν καμία. Από την τελευταία οι Printfair πήραν επιθετικό ριμπάουντ στα 5 δευτερόλεπτα και το ματς έληξε εκεί με μια μεγάλη για εκείνους νίκη!

Για τους νικητές ο Καταραχιάς είχε 17 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Γιακουμής 12 πόντους, 8 ριμπάουντ, ο Κρητικός 9 πόντους, 10 ριμπάουντ. Για τους ο Βλάχος είχε 21 πόντους, 5 ριμπάουντ, ενώ ο Μαλαθούνης είχε 7 πόντους, 9 ριμπάουντ, 4 ασίστ.