28.6%
50.0%
45.5%
19.5%

Printfair vs Coffeewaukee Bugs 67-45.Ντέρμπι για 3 δεκάλεπτα με τους νικητές να τρέχουν απίστευτο σερί 22-0 και το ισόπαλο 43-43 να γίνετε 65-43.Σε αυτό το σημείο η Bugs είχαν 8 λάθη,0/3 διποντα και 0/8 τρίποντα. Mvp του αγώνα ο εξαιρετικός Αλεξόπουλος με 19 πόντους (6/13)τρίποντα, 6 επιθετικά ριμπάουντ, 1 ασίστ και 7 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με με 0-6 για τους Coffeewaukee Bugs, αρχικά ο Τσομπάνογλου με λει-απ στον αιφνιδιασμό, με σουτ ο Σαραντόπουλος και με coast to coast ο Τσομπάνογλου. Η Printfair απάντησαν με σερί 7-0 Και πέρασαν μπροστά στο σκορ με 7-6,αρχικά ο Θανάσης Καταραχιάς με τρίποντο, σουτ από την γωνιά ο Γιακουμής και με σουτ ο Αλέξανδρος Καταραχιάς. Ο Βελαέτης με λει-απ στον αιφνιδιασμό το 7-8 και ο Θανάσης Καταραχιάς και ο Αλεξόπουλος με τρίποντα το 13-8.Ο Τσομπάνογλου με τρίποντο,ο Βελαέτης με 1/2 βολές και ο Πετρέλλης με τρίποντο το σκορ έγινε 13-15.Το δεκάλεπτο τελείωσε 18-15 με νέο τρίποντο ο Θανάσης Καταραχιάς και ο Γιακουμής με λει-απ.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Αλεξόπουλος με τρίποντο το 21-15 για τους Printfair. Απάντησε με τρίποντο ο εξαιρετικός Τσομπάνογλου 21-18 για τους Coffeewaukee Bugs. Ασταμάτητος ο Αλεξόπουλος απάντησε με τρίποντο και ο Θανάσης Καταραχιάς από το ζωγραφιστό έγινε το 26-18.Ο Πετρέλλης με τρίποντο με ταμπλό το 26-21 και ο Θανάσης Καταραχιάς με 1/2 βολές το 27-21.Ο Πετρέλλης με 2 κολλητά τρίποντα ισοφάρισε 27-27.Ο Θανάσης Καταραχιάς με ντραιβ το 29-27 και ο Αντζουλάτος με τρίποντο το 29-30.Το δεκάλεπτο τελείωσε 32-30 ,ο Αλεξόπουλος μετά από κλέψιμο σκόραρε με τρίποντο.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Παπαδέας με ντραιβ το 34-30 για τους Printfair. Ο Καπερώνης και ο Βελαέτης σκόραραν και ισοφάρισαν 34-34.Νέο τρίποντο ο Αλεξόπουλος το 37-34.Ο Τσομπάνογλου με ντραιβ και με τρίποντο ο έγραψε το 37-39 και ο Θανάσης Καταραχιάς με 2/2 βολές το 39-39.Μετά από την ποδοσφαιρική ποδιά στον Παπαδέα ο Πετρέλλης σκόραρε το 39-41.Το δεκάλεπτο τελείωσε με τρίποντο ο Αλέξανδρος Καταραχιάς 42-41.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Αλεξόπουλος με 1/2 βολές το 43-41 για τους Printfair. Ο Βελαέτης ισοφάρισε με ντραιβ 43-43 για τους Coffeewaukee Bugs. Με τρομερό σερί 22-0 για τους Printfair και το σκορ έγινε 65-43(χωρίς σκορ για 8:30 λεπτά για τους Bugs)αρχικά ο Αλεξόπουλος με τρίποντο, ο Φασόλης με καλάθι από το ζωγραφιστό, ο Αλέξανδρος Καταραχιάς με 1-1 βολή τεχνικής ποινής, ο Φασόλης με σουτ ,3/3 βολές τεχνικής ποινής ο Θανάσης Καταραχιάς, από το ζωγραφιστό ο Αλέξανδρος Καταραχιάς, 2/2 βολές ο Θανάσης Καταραχιάς, με 1/2 βολές ο Γιακουμής, Αλέξανδρος Καταραχιάς και Παπαδέας, 1/1 βολή τεχνικής ποινής ο Αλέξανδρος Καταραχιάς,ο Γιακουμής με 1/2 βολές και με 2/2 βολές ο Αλέξανδρος Καταραχιάς. Ο Αντωνίου μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 65-45 και το τελικό 67-45 έγραψε ο Αλέξανδρος Καταραχιάς με ντραιβ.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Θανάσης Καταραχιάς με 21 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Αλέξανδρος Καταραχιάς με 14 πόντους,4 ριμπάουντ, 8 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Τσομπάνογλου με 15 πόντους, 4 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα και ο Αντωνίου με 2 πόντους, 11 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.