26.7%
51.9%
34.3%
22.6%

Οι Printfair 65 Gkrouvaloi 59.Έκανα την έκπληξη και κέρδισαν,κυριαρχώντας στα ριμπάουντ 52(29-23)απέναντι στα 38(25-13).MVP  του αγώνα ο Καταραχιάς με 20 πόντους,5 ριμπάουντ ,2 ασίστ  και 2 κοψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με 4-0 για τους Printfair με λει-απ ο Καταραχιάς και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κρητικός.Ο Καλογερόπουλος μοίρασε την ασίστ και ο Νικολόπουλος Γεώργιος έκανε το 4-2.Με 2/2 βολές ο Γιακουμής για το 6-2.Την ασίστ ο Νικολόπουλος Γεώργιος και το καλάθι ο Χατζής  για το 6-4.Ο Γιακουμής με σουτ και ο Αλεξόπουλος με τρίποντο για το 11-4.Οι Gkrouvaloi μείωσαν με τον Καλογερόπουλο και τον Χατζή για το 11-8.Ο Καταραχιάς σκόραρε το 13-8 . Το δεκάλεπτο τελείωσε 13-13 με τρίποντο ο Καλογερόπουλος και με λει-απ ο Τσάκωνας.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Γιακουμής με 2/2 βολές και  με σουτ ο Καταραχιάς για το 17-13.Ο Νικολόπουλος Γεώργιος την ασίστ και το καλάθι ο Τσάκωνας για το 17-15.Ο Θάνος με τρίποντο,ο Γιακουμής από το ζωγραφιστό και ξανά ο Θάνος με λει-απ για το 24-15.Με 1/2 βολές ο Καλογερόπουλος και ο Νικολόπουλος Γεώργιοςμε 2/4 βολές για το 24-18.Με 1/2 βολές ο Σωτηρίου και με κλέψιμο και λει-απ ο Ψαχούλιας το 27-18 για τους Printfair .Με σερί 0-9 το σκορ έγινε 27-27 με τρίποντο και λει-απ ο Καλογερόπουλος,με 2/2 βολές ο Χαλιώτης και με σουτ ο Χατζής,σκορ δεύτερου δεκαλέπτου.

Τρίτο δεκάλεπτο και με τρίποντο ο Νικολόπουλος Γεώργιος για το προβάδισμα οι Gkrouvaloi 27-30.Με σερί 9-0 οι Printfair πέρασαν μπροστά 36-30 με καλάθι ο Ασημακόπουλος ,2/2 βολές ο Γιακουμής ,2/2 βολές ο Καταραχιάς  και με τρίποντο ο Αλεξόπουλος.Ο Μαξούρης με Hook και ο Χαλιώτης σκόραραν το 36-34.Ο Θάνος και ο Γιακουμής  με 1/2 βολές και ο Νικολόπουλος Γεώργιος ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ  για το 40-34.Ο Τσάκωνας πέτυχε το 40-35 με 1/2 βολές Με σουτ ο Γιακουμής έκανε το 42-35.Ξανά ο Τσάκωνας για το 37-42 με λει-απ .Με το δεκάλεπτο να τελειώνει 46-37 με καλάθι ο Καταραχιάς και ο Γιακουμής.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Καταραχιάς με γκολ φάουλ για το 49-37 για τους Printfair .Με 2/2 βολές ο  Νικολόπουλος Γεώργιος για το 49-39 .Με τρίποντο ο Αλεξόπουλος, με 1/2 βολές ο Θάνος  και με το πεταχτάρι ο Καταραχιάς  για το 55-39.Οι Gkrouvaloi με 2/3 βολές ο Νικολόπουλος Γεώργιος και με τρίποντο  ο Καλογερόπουλος για το  55-44.Ο Καταραχιάς με 1/2 βολές το 56-44.Με νέο τρίποντο ο Καλογερόπουλος μείωσε σε 56-47.Με 1/2 βολές ο Καταραχιάς και 2/2 βολές ο Σωτηρίου για το 59-47.Με σερί 0-9 το σκορ έγινε 59-56 με καλάθι ο Μαξούρης,τρίποντο και 4/4 βολές ο Νικολόπουλος Γεώργιος(1:10) .Το 61-56 με 2/2 βολές πέτυχε ο Σωτηρίου(0:55). Άστοχο τρίποντο ο  Νικολόπουλος Γεώργιος(0:45). Στις βολές ο  Καταραχιάς 1/2 το 62-56(0:41,2). Άστοχο δίποντο ο Νικολόπουλος Γεώργιος(0:29,5). Στις βολές ξανά ο Καταραχιάς 64-56(0:28,5). Το τρίποντο ο Τσάκωνας για το 64-59 (0:23). Στις βολές ο Θάνος 1/2 για το 65-59(0:20,9). Οι Gkrouvaloi άστοχοι (0:12) στο τρίποντο του ο Καλογερόπουλος και το ματς  ολοκληρώθηκε με 0/2 βολές ο Καταραχιάς με τελικό αποτέλεσμα το 65-59.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Γιακουμής με 15 πόντους ,7 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα και ο Σωτηρίου με 5 πόντους 12 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Καλογερόπουλος με 17 πόντους,7 ριμπάουντ 4 ασίστ και 3 κλεψίματα,ο Νικολόπουλος Γεώργιος με 18 πόντους,6 ριμπάουντ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Τσάκωνας με 10 πόντους,5 ριμπάουντ ,3 κλεψίματα και 1 κόψιμο.