15.0%
64.7%
29.4%
19.2%

Σε μία πολύ σκληρή μονομαχία οι Κένταυροι κατάφεραν να πάρουν τελικά το ρόζ φύλλο με σκόρ 43-46, με του Puerto Tsirko να τους βάζουν δύσκολα απο την αρχή του παιχνιδιού , με πολύ physical game και μία άμυνα ζώνης που βραχυκύκλωσε για μεγάλο διάστημα την επίθεση των Κενταύρων. Στο δεύτερο ημίχρονο, όντας λίγο πιό εύστοχοι στις βολές οι τυπικά φιλοξενούμενοι, πήραν το προβάδισμα και οι Puerto Tsirko δεν κατάφεραν να βρούν εύκολα καλάθια απέναντι στην πολύ καλή άμυνα των αντιπάλων τους , με αποτέλεσμα  οι μικρές λεπτομέρειες στα λάθη και στην ευστοχία απο την γραμμή της φιλανθρωπίας, να είναι εκείνες που έδωσαν την νίκη στους Κενταύρους. MVP της αναμέτρησης ο Λουλούδης, με 8 πόντους,21 ριμπάουντ και 2 μπλόκ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Κένταυροι ξεκίνησαν με 0-4 από τους Φραντζή και Μιχαλόπουλο, απάντηση με 8-0 για το 8-4 από τους Σαραντόπουλο, Μπούτο και Δακτυλίδη, 8-5 από βολή του Λουλούδη, 9-5 με βολή του Μπίλια, 9-6 ξανά βολή από τον Αντωνόπουλο, 11-6 από τον Στενάκη και 11-8 στη λήξη του δεκαλέπτου από τον Φραντζή.

Δεύτερη περίοδος και ο Καρακατσάνης έκανε το 13-8, απάντηση με τρίποντο του Χαλκιά για το 13-11, 11-0 σερί απο τους Μπίλια, Μπούτο, Δημητριάδη και Δακτυλίδη για το 24-11, 24-16 με βολή του Φραντζή, δίποντο του Κανάκη και βολές του Λουλούδη, 25-16 με βολή του Δημητριάδη, σερί απο τους Κενταύρους για το 25-24 με σκορ από τους Φραντζή, Αντωνόπουλο και Λουλούδη και λει απ από τον Στενάκη για το 27-24 του ημιχρόνου.

Στη τρίτη περίοδο, ο Δακτυλίδης με τρίποντο έκανε το 30-24, απάντηση με δύο τρίποντα από τους Τσέλιο και Μιχαλόπουλο για το 30-30, 32-30 από τον Μπούτο, βολές του Λουλούδη και 32-32, βολή του Μπίλια και 33-32, 33-35 απο τους Λουλούδη και Τσέλιο, 35-35 από βολές των Μπίλια και Δακτυλίδη, 35-37 με βολές του Κριτούλη, 36-37 από τον Καρακατσάνη και δίποντο του Αντωνόπουλου για το 36-39 του τρίτου δεκαλέπτου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο , 36-41 από τον Αντωνόπουλο, τρίποντο του Δημητριάδη και δίποντο του Μπίλια για την ισοφάριση στο 41-41, 5 πόντοι δια χειρός Μιχαλόπουλου για το 41-46 , απάντηση του Μπίλια για το 43-46 με τους Puerto Tsirko να μην καταφέρνουν να βρουν ξανά εύστοχη επίθεση και με ένα μπλοκ του Λουλούδη στο τελευταίο σουτ του Καρακτσανη οι Κένταυροι έφυγαν με το ροζ φύλλο.

Εκτός του MVP Λουλούδη σε καλή βραδιά βρέθηκε ο Τσέλιος, ενώ για τους Puerto Tsirko ξεχώρισε ο Μπούτος.