24.0%
44.4%
20.0%
37.5%

Την έβδομη συνεχόμενη νίκη τους κατάφεραν να πάρουν οι Reapers, οι οποίοι έλεγξαν απόλυτα το παιχνίδι κόντρα στους Athens Supergrungers για να πάρουν το ροζ φύλλο του αγώνα με 55-44 και να ανέβουν στο 7-1 στη Silver League. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Νίκος Κρινής με 12 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Βγενόπουλος άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Athens Supergrungers με ένα εύστοχο τρίποντο, ο Καντιώτης απάντησε με καλάθι και φάουλ για να ισοφαρίσει σε 3-3 για τους Reapers, 3-7 με ένα καλάθι του Θεοδώρου και ένα του Πανταζή, 9-7 με απάντηση των Reapers με ένα τρίποντο του Μανωλίτση και ένα του Βερώνη, 9-12 με 0-5 σερί οι Βγενόπουλος και Τσίπρας, 12-12 από τον Κούβαρη και απάντηση του Μπιρζαμάνη για το τελικό 12-15 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Τσίπρας έβαλε καλάθι για το 12-17, οι Βερώνης, Κούβαρης και Πουμπουρίδης απάντησαν με 9-0 σερί για το 21-17, 21-18 με μια βολή του Τσίπρα, 23-18 ξανά ο Πουμπουρίδης και ακόμη μια βολή οι Athens Supergrungers με τον Θεοδώρου για το τελικό 23-19 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Αϊβαλιώτης έβαλε καλάθι για το 23-21, 26-21 με τρίποντο του Μανωλίτση, 26-22 με μια βολή του Αλέξανδρου Βγενόπουλου, 37-22 με ένα καθοριστικό 11-0 σερί οι Καντιώτης, Πουμπουρίδης και Μανωλίτσης, 37-27 με ένα τρίποντο του Θεοδώρου και ένα δίποντο του Δριβάκου και απάντηση ο Μανωλίτσης για το τελικό 39-27 του τρίτου δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο ο Βγενόπουλος με τρίποντο και φάουλ μείωσε σε 39-31, 41-31 ο Πουμπουρίδης, 41-33 από τον Αϊβαλιώτη, 43-33 ο Μανωλίτσης, 43-35 ξανά ο Αϊβαλιώτης, 45-35 ο Μανωλίτσης, 45-36 με μια βολή του Τσίπρα, 51-36 με 6-0 σερί οι Κεραμάρης και Βερώνης 51-44 με απάντηση με 0-8 σερί οι Κατσαμπάνης και Μπιρζαμάνης και απάντηση από τους Κεραμάρη και Πουμπουρίδη για το τελικό 55-44 του παιχνιδιού.

Για τους Reapers, πέρα από τον Κρινή, πολύ καλό ματς έκανε και ο Μανωλίτσης με 15 πόντους, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα. Για τους Athens Supergrungers ξεχώρισε ο Αϊβαλιώτης με 6 πόντους, 10 ριμπάουντ και 1 ασίστ.