39.1%
68.8%
17.3%
14.3%

Οι Reapers έπιασαν τρομερή απόδοση για άλλη μια φορά, με αποτέλεσμα να κερδίσουν τους Be The Bee με το άνετο 52-92. MVP του αγώνα ήταν ο Γιάννης Καντιώτης με 32 πόντους, 11 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 1 τάπα. Για τους ηττημένους τρομερή απόδοση έπιασε ο Παλαμιδάς, ο οποίος είχε 34 πόντους, 17 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Από το πρώτο δεκάλεπτο οι Reapers έδειξαν την διάθεση να τρέξουν, όπως άλλωστε τους αρέσει, κάτι το οποίο δεν μπόρεσαν να ελεγξουν οι Be The Bee με αποτέλεσμα το σκορ να πηγαίνει ψηλά, όπως συμφέρει δηλαδή συνήθως τον Κρινή και την παρέα του. Ο Κοσμάς έβαλε το πρώτο καλάθι του αγώνα, οι Κουμούτσης και Καντιώτης έγραψαν το 2-4, 6-4 οι Νικολάου και Παλαμιδάς, 6-6 ο Κρινής, 9-6 ο Παλαμιδάς, 9-14 οι Καντιώτης Κωβαίος και Δουρακάκης, 11-14 ο Νικολάου, 11-19 με 5 δικούς του πόντους ο Καντιώτης και 13-19 από τον Παλαμιδά για να κλείσουμε δεκάλεπτο.

Στην δεύτερη περίοδο οι Reapers συνέχισαν να πιεζουν και να τρέχουν, κάτι που δεν άντεξαν οι Be The Bee με αποτέλεσμα η διαφορά να πηγαίνει πολύ γρήγορα πάνω από τους 20 πόντους. Ο Παλαμιδάς με τρίποντο μείωσε σε 16-19, 16-30 οι Καντιώτης και Κυριακίδης, 19-30 ξανά με τρίποντο ο Παλαμιδάς, 19-38 με 0-8 σερί οι Πριόβολος, Κρινής, Βασιλικός και Καντιώτης, 21-38 ο Παγάνος, 21-40 ο Καντιώτης, 23-40 ο Παλαμιδάς, 23-45 οι Δουρακάκης και Καντιώτης, 25-45 από τον Παλαμιδά και αλλο ένα καλάθι από τον Δουρακάκη για το τελικό 25-47 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Be The Bee ήταν φανερά επηρεασμένοι από την ροή του παιχνιδιού και αυτό ήταν κάτι που έβγαινε στις επιθέσεις τους με συνέπεια να μην μπορούν να βρουν σκορ μς ευκολία. Ο Καντιώτης έγραψε το 25-49, 27-49 ο Παλαμιδάς, 27-56 οι Δουρακάκης, Στεφανάκης και Κωβαίος, 28-56 ο Κοσμάς με μια βολή, 28-61 οι Κωβαίος και Δουρακάκης, 30-61 ο Παλαμιδάς, 30-64 ο βασιλικός, 31-64 ο Παλαμιδάς και 31-67 από το νέο χαρτί του κόουτς Βουτυρά, τον Κωβαίο, για να κλείσουμε και δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο οι δύο ομάδες πάρα την διαφορά είχαν τεντωμένα νεύρα, με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να σουταρουν κάμποσες βολές από τα πολλά φάουλ. Παγάνος, Κουνάδης και Παλαμιδάς μείωσαν σε 37-67, 37-71 οι Κρινής και Καντιώτης, 39-71 ο Παλαμιδάς ξανά, 39-74 ο Καντιώτης, 42-74 από τον Πολυχρόνη, 42-84 οι Στεφανάκης, Καντιώτης, Δουρακάκης και Κρινής, 44-84 ξανά ο Πολυχρόνης, 44-86 ο Κρινής, 45-86 ο Παλαμιδάς, 45-87 ο Δουρακάκης, 47-87 ο Παλαμιδάς ξανά, 47-89 ο Στεφανάκης, 50-89 με άλλες τρεις βολές ο Παλαμιδάς, 50-92 οι Κουμούτσης και Καντιώτης και 52-92 από τον Παλαμιδά, σκορ το οποίο ήταν και το τελικό του αγώνα.