7.4%
69.2%
33.3%
10.5%

Reapers vs Carnavaliers 54-45.Σε ένα νευρικό παιχνίδι με μεγάλη ένταση οι Reapers πήραν δύσκολα την νίκη απέναντι στους μαχητικούς αλλά υπερβολικά άστοχους Carnavaliers. Mvp του αγώνα ο Καντιώτης με 22 πόντους, 9 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 3-0 για τους Reapers ,ο Καντιώτης με αεροπλανικό ντραιβ και με 1/2 βολές. Οι Carnavaliers απάντησαν με τρίποντο και ισοφάρισαν 3-3 με τον Καλόγηρο.Ο Χειράκης με λει-απ πέτυχε το 5-3 και ο Τσουκαρέλλας με Hook έφερε το ματς στα ίσα 5-5.Ο Πουμπουρίδης και ο Κουμούτσης με 1/2 βολές και ο Στεφανάκης με 2/2 βολές έγραψαν το 9-5 και ο Κομμάτας με σουτ το 9-7. Ο Καντιώτης με 4 πόντους του έγραψε το 13-7 ,2/4 βολές και με coast to coast .Το δεκάλεπτο τελείωσε 13-9 με σουτ από την γωνιά ο Πασχαλίδης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Πασχαλίδης το 13-11 για τους Carnavaliers. Απάντησε με τον ίδιο τρόπο ο Στεφανάκης 15-11 για τους Reapers. Ο Μαρίνης από το ζωγραφιστό και ο Κομμάτας με 1/2 βολές μείωσαν το 15-14.Με σερί 8-0 ξέφυγαν στο σκορ με 23-14 οι Reapers, αρχικά ο Καντιώτης με 4 πόντους από ντραιβ, ο Αλερτάς με ντραιβ και με σουτ από το High post ο Κουμούτσης. Το δεκάλεπτο τελείωσε 23-17 με 1/2 βολές και coast to coast από τον Πασχαλίδη.

Τρίτο δεκάλεπτο χωρίς σκορ στα πρώτα 4 λεπτά και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Τσουκαρέλλας το 23-19 για τους Carnavaliers.Ο Βασιλικός με τρίποντο και με 2/2 βολές έγραψε το 28-19 για τους Reapers. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κομμάτας το 28-21 και ο Κουμούτσης με σουτ πέτυχε το 30-21.Ο Κομμάτας σκόραρε το 30-23 και ο Κουμούτσης από το ζωγραφιστό το 32-23. Ο Παυλίδης με τρίποντο και με γκολ φάουλ μείωσε 32-29.Το δεκάλεπτο τελείωσε 35-29 με 1/2 βολές ο Χειράκης και με 2/2 βολές ο Κουμούτσης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Καντιώτης με λει-απ στον αιφνιδιασμό πέτυχε το 37-29 για τους Reapers. Ο Κομμάτας με 1/2 βολές το 37-30 για τους Carnavaliers. Ο Καντιώτης με 4 πόντους του από ντραιβ έγραψε το 41-30 και ο Πασχαλίδης με 2/2 βολές το 41-32. Ο Αλερτάς με σουτ από την γωνιά και ο Χειράκης με floater έγραψαν το 45-32.Ο Κομμάτας με 1/2 βολές το 45-33 και ο Χειράκης με σουτ το 47-33.Οι Carnavaliers με σερί 0-10 μείωσαν σε 47-43(2:30),αρχικά ο Πασχαλίδης με τρίποντο ,ο Κομμάτας με 2/2 βολές και με λει-απ στον αιφνιδιασμό και ο Καλόγηρος με τρίποντο. Ο Καντιώτης με 2/2 βολές(1:24) και ο Πουμπουρίδης από το ζωγραφιστό(1:00) πέτυχαν το 51-43.Ο Καλόγηρος με λει-απ μείωσε 51-45(0:53)και ο Καντιώτης με τρίποντο σφράγισε την νίκη για την ομάδα του 54-45(0:35).

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Βασιλικός με 5 πόντους, 5 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Πασχαλίδης με 12 πόντους, 19 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και 3 κοψίματα και ο Τσουκαρέλλας με 4 πόντους, 11 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο.