8.7%
31.6%
25.0%
20.0%

Στην πρώτη τους ήττα στη σεζόν οδήγησαν τους Glory Road οι Reapers, αφού επικράτησαν με το τελικό 57-41 σε ένα ματς όπου οι δύο ομάδες ήταν πολύ κοντά μέχρι και το ημίχρονο. Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Reapers μπήκαν αποφασισμένοι για τη νίκη και με το επί μέρους 22-6, δεν επέτρεψαν στους Glory να διεκδικήσουν το ματς και πλέον και οι δύο ομάδες συγκατοικούν στο 3-1 στον βαθμολογικό πίνακα.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Κρινή να ανοίγει το σκορ με εύστοχο δίποντο και τους Glory Road να απαντούν με τρίποντο του Μανωλιάδη για το 2-3. Οι Reapers με βολή του Καντιώτη και δίποντο του Κρινή θα πάρουν το προβάδισμα για το 5-3, όμως οι Glory Road με ένα σερί 0-8 θα πάρουν εκ νέου κεφάλι στο σκορ με το παιχνίδι να πηγαίνει στους 6 πόντους για το 5-11. Στη συνέχεια, οι Reapers με ένα δικό τους 6-2 θα μειώσουν σε 11-13, ενώ το δεκάλεπτο θα σφραγίσει ο Σιφναίος με καλάθι κάτω από τη ρακέτα για το 11-15 των Glory Road.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Reapers θα μπουν με περισσότερη διάθεση στο ματς και με ένα σερί 11-0 θα πάρουν κεφάλι στο σκορ για το 22-15, οι Glory Road θα απαντήσουν με δίποντο του Σεϊμένη για το 22-17, ενώ ο Καντιώτης με βολή και δίποντο θα διαμορφώσει το 25-17 στο ματς. Στη συνέχεια, ο Σεϊμένης θα αναλάβει δράση και με 8 σερί δικούς του πόντους θα καταφέρει να ισοφαρίσει σε 25-25, ο Καντιώτης και ο Χούσος με 2 back to back δίποντα θα ξεκολλήσουν τους Reapers κάνοντας το 29-25, με το ημίχρονο να σφραγίζει ο Σεϊμένης με νέο δίποντο για το 29-27.

Στην επανάληψη, οι Reapers με 4 πόντους του Πουμπουρίδη και 3 του Χούσου θα ανοίξουν την ψαλίδα της διαφοράς στους 9 πόντους για το 36-27, οι Glory Road θα αντιδράσουν και θα απαντήσουν με τρίποντο του Σιφναίου και δίποντο του Μανωλιάδη, μειώνοντας σε 36-32, όμως οι Reapers με ένα φοβερό σερί 15-1 (!) θα κλείσουν το δεκάλεπτο με μία διαφορά ασφαλείας για το 51-33.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Reapers θα συνεχίσουν το σερί τους (17-1) για να πάνε το ματς στους 20 για το 53-33, οι Glory θα μειώσουν με βολή του Μάνδυλα για το 53-34, ο Κουταλίδης με τρίποντο θα διαμορφώσει το 56-34, ενώ ο Σεϊμένης και ο Μανωλιάδης με δίποντο και τρίποντο θα μειώσουν τη διαφορά στους 17 για το 56-39. Ο Καντιώτης θα ευστοχήσει σε βολή, κάνοντας το 57-39, ενώ το παιχνίδι θα κλείσει με δίποντο του Μάνδυλα για το τελικό 57-41.

Πρωταγωνιστής του ματς ο Γιάννης Πουμπουρίδης ο οποίος ήταν και ο MVP της αναμέτρησης, σημειώνοντας 14 πόντους με 8 ριμπάουντ, ενώ παράλληλα είχε 1 κλέψιμο και 1 τάπα, φτάνοντας έτσι τους 16 βαθμούς στο efficiency. Πέραν του Πουμπουρίδη από τους Reapers ξεχώρισε και ο Κρινής, με τον Χούσο να ακολουθεί επίσης στους κορυφαίους της αναμέτρησης. Από τους Glory Road σε καλή μέρα βρέθηκαν ο Μανωλιάδης και ο Σεϊμένης.