5.9%
38.9%
43.2%
21.1%

Ο αγώνας της Bronze κατηγορίας είχε τελικούς νικητές τους Paranormal Inactivity με σκορ 51-46 κόντρα στους Reapers. Οι Paranormal Inactivity από το ξεκίνημα του ματς έδειξαν να πατάνε καλύτερα και διατηρούσαν συνεχώς το προβάδισμα. Οι Reapers δεν τα παράτησαν όμως προσπαθούσαν συνέχεια για την ανατροπή και πλησίαζαν, χωρίς όμως να καταφέρουν ποτέ να ισοφαρίσουν ή να περάσουν μπροστά, μείωσαν μέχρι το -2 αλλά δεν κατάφεραν να κλέψουν τη νίκη.

Η πρώτη περίοδος ξεκίνησε με τον Στεφανάκη και τον Μανωλίτση να σκοράρουν για δύο για το 0-4 υπέρ των Reapers. Με σερί 6-0 απάντησαν οι Paranormal Inactivity με δίποντα του Βολακάκη, του Παπαδάκη και του Βαλεντή. Με βολή μείωσε ο Κρινής αλλά νέο σερί 6-0 έτρεξαν οι Paranormal Inactivity με δίποντα αυτή τη φορά του Βολακάκη, του Παπαδάκη και του Σκουλάτου για το 12-5. Μια βολή πέτυχε ο Δήμου για τους Reapers, αλλά απάντησε ο Καζάς με δίποντο. Από 1 δίποντο για κάθε ομάδα πέτυχαν ο Καντιώτης με τον Καρόπουλο, για να διαμορφώσει ο Καντιώτης ξανά το τελικό σκορ περιόδου στο 16-10.

Η δεύτερη περίοδος ξεκίνησε με τον Παπαδάκη να πετυχαίνει τρίποντο και στη συνέχεια μία βολή για το 20-10. Με δύο βολές απάντησαν οι Reapers αλλά ο Σκουλάτος με δίποντο ξανανέβασε τη διαφορά στο +10. Οι Reapers έβγαλαν αντίδραση και έδειξαν σημεία ζωής με ένα σερί 0-9, με τον Χειράκη να πετυχαίνει τέσσερις από αυτούς τους πόντους για το 22-21. Το σκορ ημιχρόνου διαμόρφωσε με δίποντο ο Βολακάκης.

Η τρίτη περίοδος ξεκίνησε με το Βολακάκη να ανοίγει το σκορ. Με τρίποντο μείωσε στο -2 ο Χειράκης και το 26-24. Νέο σερί 7-0 έτρεξαν οι Paranormal Inactivity με τον Παπαδάκη να πετυχαίνει όλους τους πόντους. Ο Στεφανάκης με δίποντο και ο Καντιώτης με μία βολή έκαναν το 33-27 αλλά ο Δεδεδήμος με δύο δίποντα ανέβασε τη διαφορά στο +10 και το 37-27. Ο Καντιώτης μέχρι το τέλος της περιόδου σημείωσε τέσσερις πόντους με βολές και έκανε το 37-31.

Η τέταρτη περίοδος ξεκίνησε με τον Κρινή να πετυχαίνει δίποντο για το 37-33. Οι Paranormal Inactivity απάντησαν με σερί 7-0 με το Βολακάκη να σημειώνει τους τέσσερις πόντους και τον Παπαδάκη ένα τρίποντο για το 44-33. Ο Χειράκης μείωσε με τρίποντο αλλά ο Καζάς με τον ίδιο τρόπο έκανε το 46-35. Οι Reapers έκαναν ακόμη με προσπάθεια και με σερί 0-7 μείωσαν σε 46-42. Ο Καντιώτης πέτυχε τρεις βολές με τον Στεφανάκη και τον Χειράκη να σημειώνουν από ένα δίποντο. Ο Σκουλάτος απάντησε και αυτός με ζευγάρι βολών για το 48-42. Ο Χειράκης με τέσσερις προσωπικούς πόντους μείωσε στο -2 και το 48-46 δίνοντας ελπίδες στους Reapers. Ο Βολακάκης κέρδισε φάουλ και σημείωσε μία βολή δίνοντας αέρα τριών πόντων στους Paranormal Inactivity. Η τελευταία επίθεση άνηκε στους Reapers που χρειάζονταν τρίποντο για να πάρουν τη ισοφαρίσουν, στα πέντε δευτερόλεπτα όμως που απέμεναν ο Παπαδάκης έκανε το κλέψιμο του ματς και ευστόχησε στον αιφνιδιασμό με την κόρνα να ακούγεται καθώς η μπάλα έπεφτε στο πλεκτό για το 51-46.

Πολύ ωραίο ματς που τα έχει όλα, αντιπροσωπευτικό της ποιότητας των δύο ομάδων. Οι Paranormal Inactivity έδειξαν ότι το ρεκόρ τους είναι πλασματικό και αναμένεται να δούμε περισσότερες νίκες στο κοντινό μέλλον. Από την άλλη οι Reapers έκαναν την 3η τους ήττα στο πρωτάθλημα με μία εμφάνιση που δεν θα έλεγε κανείς ότι τους χαρακτηρίζει. MVP για τους νικητές δεν ήταν άλλος από τον Παπαδάκη ο οποίος πέτυχε 21 πόντους, μάζεψε 5 ριμπάουντ, μοίρασε 6 ασίστ και έκανε 2 κλεψίματα. Από κοντά και ο Βολακάκης με 13 πόντους, 6 ριμπάουντ και 2 μπλοκ. Για τους Reapers σημαντική ήταν η συνεισφορά του Χειράκη με 16 πόντους και 5 ριμπάουντ καθώς και του Καντιώτη με 13 πόντους και 9 ασίστ.