46.2%
35.7%
31.8%
15.0%

Την 7η συνεχόμενη νίκη τους πέτυχαν οι Red-dicolo επικρατώντας με 65-42 των Χαμένων Ταλέντων για να φτάσουν στο 12-2 στην κορυφή της Silver. Βγάζοντας τρομερή ενέργεια στην άμυνά τους οι Red-dicolo κράτησαν τους αντιπάλους τους στους 4 πόντους στο δεκάλεπτο και με Σκαμαγκά, Τσαπατάκη, Κρίκα Κ. και Κλωνάρη καθάρισαν εύκολα το ματς.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Κλωνάρη να σκοράρει για να απαντήσει ο Πενταγιώτης. Ο Κρίκας έφερε το ματς στο 6-2 με τον Σκαμαγκά να γράφει το 10-2, για να έρθει ο Διακόπουλος για το 10-4, με την περίοδο να κλείνει από τον Σκαμαγκά στο 13-4. Τα Χαμένα Ταλέντα ήταν εντελώς εγκλωβισμένα στο πρώτο δεκάλεπτο, με τον Σκαμαγκά να μπαίνει με καλάθι στη 2η περίοδο, 15-4, αλλά τον Δρακόπουλο με τον Πενταγιώτη να σκοράρουν 6 συνεχόμενους πόντους για το 15-10 στο μοναδικό σημείο που έδειξαν σημάδια αντίστασης τα Χαμένα Ταλέντα στο ματς. Όμως, οι Red-dicolo έσφιξαν και πάλι την άμυνά τους, ο Τσαπατάκης με τον Κλωνάρη και τον Κρίκα έτρεξαν ένα σερί 11-0 για την ομάδα τους για το 26-10 στο σκορ. Ο Αντύπας απάντησε, με τον Τσαπατάκη και τον Σκαμαγκά να γράφουν τρίποντα για το 32-12 στην πρώτη φορά που το ματς πήγε στους 20 πόντους. Ο Κόλλιας απάντησε, με το ημίχρονο να κλείνει στο 35-15 από νέο τρίποντο του Σκαμαγκά.

Στην επανάληψη ο Αντύπας μείωσε σε 35-17, για να έρθει ο Κλωνάρης για το 37-17. Καλάθι από τον Μπίλλη και βολές από τον Τσαπατάκη για το 39-19, με τον Αντύπα να μειώνει σε 39-23. Ο Τσαπατάκης με τον Σκαμαγκά και τον Σταμούλη έφεραν την ομάδα τους στο 46-23, ενώ ο Κρίκας με τον Γαρμπίδη και τον Κλωνάρη σκόραραν για το 52-25 λίγο μετά. Ο Πενταγιώτης απάντησε με τρίποντο, για να σκοράρει ο Σταμούλης, πριν κλείσει ο Μπόικος το 3ο δεκάλεπτο στο 54-30.

Στην 4η περίοδο ο Κρίκας σκόραρε για το 56-30, με τον Αντύπα να απαντά με καλάθι και φάουλ με ωραίο ντράιβ. Σταμούλης και Γαρμπίδης έφεραν για πρώτη φορά το ματς στο 28 πόντους, 61-33, με τον Αντύπα να απαντά ξανά. Ο Σκαμαγκάς σκόραρε για το 63-35, με τον Κόλλια να μειώνει και τον Σκαμαγκά να έρχεται και πάλι για το 65-37, για να κλείσει το ματς από τον Μπίλλη και τον Αντύπα στο 65-42 με τους Red-dicolo να συνεχίζουν σε απόσταση ασφαλείας από τους διώκτες τους στην κορυφή και τα Χαμένα Ταλέντα να πέφτουν στο 7-7.

Για τους νικητές ο Σκαμαγκάς είχε 20 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Τσαπατάκης 14 πόντους, 7 ριμπάουντ με 3/3 τρίποντα, ο Κλωνάρης 9 πόντους, 15 ριμπάουντ και 4 τάπες, ο Κρίκας 11 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα. Για τα Χαμένα Ταλέντα ο Αντύπας είχε 15 πόντους και3 κλεψίματα, ο Πενταγιώτης 8 πόντους, 4 ασίστ και 3 κλεψίματα.