28.1%
62.5%
47.7%
27.3%

Red Hot C.H. vs Φωκιανός 79-74. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι με τους νικητές στο ξεκίνημα του 4ου δεκαλέπτου να τρέχουν σερί 9-2 και να μετατρέπουν το 54-55 σε 63-57 και κράτησαν το προβάδισμα μέχρι τέλους.MVP του αγώνα ο εκπληκτικός Τρουλάκης με 27 πόντους(2/3 βολές 8/11 δίποντα 3/5 τρίποντα),6 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Το ματς ξεκίνησε με τον Καρακατσάνη να πετυχαίνει με σουτ το πρώτο καλάθι 0-2 για τον Φωκιανό.Ο Σακλαρίδης με τρίποντο το 2-3 για τους Red Hot C.H..Ο Τζούρτος με 2/2 βολές έκανε το 3-4.Ο Μακρής με τρίποντο και με hook  ο Τρουλάκης για το 8-4.Με ντράιβ ο Καρακατσάνης έκανε το 8-6 και ο Κυριάκογλου με hook  το 10-6.Ο Τσιώτσης με σουτ ,λει-απ ο Καρακατσάνης και με τρίποντο ο Μυλιόρδος για το 10-13.Με γκολ φάουλ ο Τρουλάκης ισοφάρισε 13-13.Το δεκάλεπτο τελείωσε 13-19 με 4 πόντους ο Σαμαράς από σουτ και με λει-απ ο Παντελεάκης .

Δεύτερο δεκάλεπτο και με σουτ ο Σαμαράς έκανε το 13-21 για τον Φωκιανό.Ο Σακλαρίδης με τρίποντο μείωσε σε 16-21 για τους Red Hot C.H.Ο Παντελεάκης με τρίποντο και με λει-απ ο Πλακίδας για το 16-26.Ο Τρουλάκης με τρίποντο το 19-26 για να απαντήσει ο Σαμαράς με τρίποντο για το 19-29.Με σερί 8-0 το σκορ έγινε 27-29 με τρίποντο και γκολ φάουλ ο Μακρής και με hook  ο Κυριάκογλου.Ο Καρακατσάνης με σουτ έκανε το 27-31.Ο Τρουλάκης με λει-απ έκανε το 29-31.Για να πετύχει το 29-33  με λει-απ ο Παντελεάκης.Ο Μακρής πέτυχε τρίποντο και μείωσε σε 32-33 και ξανά ο Παντελεάκης με σουτ το 32-35.Το δεκάλεπτο τελείωσε 36-35 με 4 πόντους του Τρουλάκη.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Τρουλάκης με τρίποντο  και ο Φραγκογιάννης Σακλαρίδης  με λει-απ έγραψαν το 43-35 για τους  Red Hot C.H.Ο Φωκιανός με λει-απ και τρίποντο  του Τζούρτου μείωσε σε 43-40 .Ο Φραγκογιάννης με το πεταχτάρι του έκανε το 45-40 και ο Σαμαράς με σουτ το 45-42.Με γκολ φάουλ ο Τρουλάκης  και με 2/2 βολές ο Μακρής για το 50-42.Με σερί 0-9 το σκορ έγινε 50-51 με σουτ ο Καρακατσάνης ,το hook  ο Τζούρτος  και με τρίποντο και σουτ ο Πλακίδας.Ο Μακρής  με σουτ το 52-51.Τρίποντο ο Τζούρτος για το 52-54 και ο Μακρής ισοφάρισε 54-54.Το δεκάλεπτο τελείωσε με 1/2 βολές ο Παντελεάκης για το  54-55.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Σακλαρίδης με σουτ από την γωνία έκανε το 56-54  για τους Red Hot C.H.Ο Φωκιανός πήρε το προβάδισμα για τελευταία φορά 56-57 με τον Καρακατσάνη να σκοράρει από επιθετικό ριμπάουντ.Ο Μακρής ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε  και ο Τρουλάκης με λει-απ και τρίποντο έγραψαν το 63-57.Ο Παντελεάκης με τρίποντο μείωσε 63-60.Ο Τρουλάκης με λει-απ και με σουτ ο Φραγκογιάννης για το 67-60.Ο Τζούρτος με σουτ το 67-62 και με ντράιβ ο Μακρής το 69-62.Ο Παντελεάκης με σουτ έκανε το 69-64 και ο Φραγκογιάννης με τρίποντο πέτυχε το 72-64.Ο Παντελεάκης και Μυλιόρδος με 1/2 βολές και με τρίποντο ο Πλακίδας για το 72-69.Ο Κυριάκογλου πέτυχε με λει-απ το 74-69(1.15). Το ντράιβ ο Μυλιόρδος για το 74-71 (1.06). Ο Μακρής με 1/2 βολές (0.16)2/2 βολές του Σακλαρίδη και του Κυριάκογλου για το 79-71.Το τελικό 79-74 πέτυχε με τρίποντο ο Τζούρτος.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Μακρής με 23 πόντους,7 ριμπάουντ,7 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Φραγκογιάννης με 9 πόντους,12 ριμπάουντ και 5 ασίστ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Μυλιόρδος με 7 πόντους,12 ριμπάουντ,9 ασίστ και 2 κλεψίματα,ο Τζούρτος με 17 πόντους,7 ριμπάουντ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Παντελεάκης με 15 πόντους ,13 ριμπάουντ και 1 κόψιμο.