26.9%
47.1%
39.4%
25.0%

Την τρίτη σερί  ήττα  τους γνώρισαν οι Red Hot Chili Hoopers και ο  Άφοβος Σεπολίων B.C. πέτυχε την δεύτερη συνεχόμενη νίκη τους με 52-63.Οι νικητές κυριάρχησαν στα ριμπάουντ 15 περισσότερα και μοίρασαν 17 ασίστ . Ο MVP Λαμπρινός το <κομπιούτερ>  σκόραρε  8 πόντους ,12 ριμπάουντ ,8 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με 0-5 ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Τραϊφόρος  και με τρίποντο ο Κλάγκος .Ο Μακρής σκόραρε με σουτ για το 2-5 για τους Red Hot Chili Hoopers.Ο Λαμπρινός ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε για το 2-7 για τον Άφοβο.Με λει-απ μείωσε σε 4-7 ο Βαγγέλης   .Με σουτ ο Ντούφας και με τρίποντο ο Λαμπρινός για το 4-12.Ο  Με σουτ από την γωνία ο Φραγκογιάννης έγραψε το 6-12.Το κλέψιμο ο Ντούφας ,την ασίστ ο Λαμπρινός και το καλάθι ο Μαλλιάρας για το 6-14.Με τρίποντο ο Φραγκογιάννης μείωσε 9-14 με το δεκάλεπτο να τελειώνει 9-16 με σουτ από την γωνία ο Νάκος .

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Μακρής με τρίποντο  και με γκολ φάουλ ο Τριχιάς για το 15-16 για τους Red Hot Chili Hoopers.Με σουτ ο Γκότσης ,με 2 τρίποντα  ο Μαλλιάρας και με τρίποντο ο Ντούφας το σκορ έγινε 15-27.Με 1/2 βολές ο Μακρής και ο Φραγκογιάννης για το 17-27.Με λει-απ και σουτ από την γωνία ο Ντούφας και με σουτ ο Νάκος για το 17-33.Με σερί 7-0 το δεκάλεπτο τελείωσε 24-33 με λει-απ ο Φραγκογιάννης και ο Σακλαρίδης  με γκολ φάουλ και με 2/2 βολές .

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Κλάγκος με λει-απ και με σουτ ο Γκότσης  για το 24-37 για τον Άφοβο.Απάντησε με τρίποντο ο Βαγγέλης  για το 27-37 για τους Red Hot Chili Hoopers.Νέο τρίποντο με τον Ντούφα για το 27-40.Άλλο ένα τρίποντο αυτή την φορά ήταν ο Σακλαρίδης για το 30-40.Με 1/2 βολές ο Ντούφας και με λει-απ και με 2/2 βολές ο Μαλλιάρας έγραψαν το 30-45. Ο Ορφανίδης με σουτ μείωσε σε 32-45.Με σουτ ο Νάκος και με 1/2 βολές ο Γωγάκης για το 32-48.Ο Μακρής με σουτ πέτυχε το 34-48,για να πετύχει τρίποντο ο Λαμπρίνος για το 34-51.Το δεκάλεπτο  τελείωσε 38-51  με 4 πόντους ο Βαγγέλης από λει-απ.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Γκότσης με 2/2 βολές και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ για το 38-55 για τον Άφοβο.Με τρίποντο ο Σακλαρίδης μείωσε 41-55 για τους Red Hot Chili Hoopers.Με 2/2 βολές ο Μαλλιάρας έκανε το 41-57.Με σουτ ο Φραγκογιάννης και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Βαγγέλης για το 45-57.Άλλες 2/2 βολές ο Μαλλιάρας  και την ασίστ ο Λαμπρινός και το καλάθι ο Κλάγκος για το 45-61.Με σουτ  ο Φραγκογιάννης πέτυχε το 47-61.Με τον αλάνθαστο στις βολές(8/8) να πετυχαίνει άλλες 2/2 για το 47-63.Το τελικό 52-63 έγραψαν ο Φραγκογιάννης με 1/2 βολές και ο Σακλαρίδης με τρίποντο και 1/3 βολές.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Μαλλιάρας  με 18 πόντους,6 ριμπάουντ ,4 ασίστ και 1 κόψιμο,ο Γκότσης με 8 πόντους,10 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Ντούφας με 13 πόντους,8 ριμπάουντ,2 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ο Φραγκογιάννης με 13 πόντους,14 ριμπάουντ,5 ασίστ και 1 κλέψιμο,ο Σακλαρίδης με 15 πόντους και 5 ριμπάουντ και ο Βαγγέλης με 11 πόντους ,4 ριμπάουντ και 1 ασίστ.