16.7%
37.5%
30.4%
13.0%

Οι Κένταυροι κέρδισαν με 52-39 τους Remal Madri επιστρέφοντας από το -12 του πρώτου ημιχρόνου για να κάνουν ένα τρομερό δεύτερο μέρος και κρατώντας τους αντιπάλους τους στους 7 πόντους στην 3η περίοδο για ένα 21-7 εκεί, να ανατρέψουν το σκορ και να συνεχίσουν με την 7η σερί νίκη τους.

Το ματς ξεκίνησε καλύτερα για τους Remal Madri που μπήκαν δυνατά και με τον Καμπούρη και τον Αθανασάκο προηγήθηκαν με 2-8 για να γράψει τρίποντο ο Ιφτιχάρ για το 2-11. Ο Καριώτης απάντησε, με τον Χατζηιγνατίου να φέρνει το ματς στο 4-13 για την ομάδα του. Ο Παραλίκης σκόραρε για το 6-13, με τον Μπαντούνα να μειώνει κι άλλο, αλλά τον Ιφτιχάρ να κλείνει το δεκάλεπτο στο 8-16 για τους Remal Madri.

Στη 2η περίοδο οι δυο ομάδες δεν σκόραραν πολύ, οι άμυνές τους ήταν πολύ σκληρές με αποτέλεσμα δύο βολές του Μανίνα και ένα καλάθι του Καμπούρη 5:30 για το τέλος του ημιχρόνου να είναι οι μόνοι πόντοι των Remal Madri για το 8-20 και τη μεγαλύτερη διαφορά τους στο ματς, για να απαντήσουν οι Κένταυροι 40 δευτερόλεπτα πριν το τέλος του ημιχρόνου με τον Καριώτη, έχοντας μείνει άποντοι για περισσότερα από 10 λεπτά ως τότε, 10-20 στα μισά.

Στην επανάληψη οι Κένταυροι μπήκαν δυνατά, με τον Καριώτη και τον Ρέντα έφτασαν στο 15-20. Ο Χατζηιγνατίου απάντησε για το 15-22, με τον Ρέντα και τον Παραλίκη να μειώνουν στον πόντο, 21-22. Ο Κυραννός κράτησε την ομάδα του μπροστά, 21-24, για να ισοφαρίσει ο Παραλίκης. Ο Χατζηιγνατίου με τον Κυραννό έφεραν τους Remal Madri στο 25-27 για το τελευταίο τους προβάδισμα στο ματς, με τον Ευαγγελινό με 3/4 βολές να δίνει το πρώτο προβάδισμα στους Κένταυρους, 28-27, με το δεκάλεπτο να κλείνει από τρίποντο buzzer beater του Παραλίκη, 31-27.

Στην 4η περίοδο άλλο ένα τρίποντο του Παραλίκη και ένα καλάθι από κλέψιμο του Ευαγγελινού έφεραν τον αγώνα στο 36-27 για τους Κένταυρους που με τον Τσιντιρή, τον Ρέντα και τον Παππά έφτασαν στο 42-28 λίγο πιο μετά για ένα 34-8 σερί. Ο Ιφτιχάρ απάντησε για το 42-30, με τον Παππά να δίνει στην ομάδα του το +16 στο 46-30. Ο Κυραννός σκόραρε, με τον Ρέντα να απαντά, 48-32 και τον Ιφτιχάρ να γράφει τρίποντο για το 48-35. Ο Δρόσης με τον Μπαντούνα έφεραν τους Κένταυρους στο 52-35, με το ματς να κλείνει από Κυραννό και Αθανασάκο στο 52-39.

Για τους νικητές ο Παραλίκης είχε 13 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Καριώτης 8 πόντους, 12 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Ρέντας 9 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Ευαγγελινός 7 πόντους, 5 κλεψίματα. Για τους Remal Madri ο Ιφτιχάρ είχε 11 πόντους, 4 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Καμπούρης 9 πόντους, 9 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Κυραννός 8 πόντους, 10 ριμπάουντ, 4 τάπες.