9.1%
54.5%
37.5%
36.4%

Remal Madri vs Ξεφτιλάιζερς 62-72.Τα εύκολα -δύσκολα έκαναν οι Ξεφτιλάιζερς , από  το +21 16-37 στις αρχές του 2ου δεκάλεπτου,οι Remal  την αντεπίθεση με το ματς να γίνεται ντέρμπι 55-61 στα μισά του 4ου.Ο Τσίτσος και ο Δεδούσης Δημήτρης σφράγισαν την νίκη των Ξεφτιλάιζερς στο φινάλε.MVP του αγώνα ο Χαραλαμπόπουλος με double-double 10 πόντους,16 ριμπάουντ,1 ασίστ και 5 κοψίματα.

Πρώτο δεκάλεπτο και ο Σαγιάκος άνοιξε το σκορ στο ματς 2-0 για τους Remal. Ο Δεδούσης Δημήτρης με ντράιβ και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Τρίαρος το 2-4 για τους Ξεφτιλάιζερς.Ο Κολοκούρας με 1/2 βολές το 3-4.Ο Δεδούσης Δημήτρης με 2/2 βολές για το 3-6 και ο Νυδριώτης μείωσε σε 5-6. Με τρίποντο ο Δεδούσης Δημήτρης και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Χαραλαμπόπουλος για το 5-11.Ο Σαγιάκος με 2/2 βολές το 7-11 και ο Δεδούσης Δημήτρης με τρίποντο το 7-14.Ο Κολοκούρας και ο Σαγιάκος μείωσαν σε 11-14.Με 0-13 σερί το σκορ έγινε 11-27 με 2 τρίποντα ο Δεδούσης Δημήτρης, με τρίποντο και λει-απ ο Τυπάλδος Αχιλλέας και με λει-απ ο Χαραλαμπόπουλος. Ο Γρηγορόπουλος με 1/2 βολές για το 12-27.Ο Χαραλαμπόπουλος με 2/2 βολές και ο Τυπάλδος Αχιλλέας με 1/2 βολές για το 12-30.Το δεκάλεπτο τελείωσε 14-30 με σουτ ο Μοτσάκος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Σαγιάκος ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 16-30 για τοτς Remal.Ο Δεδούσης Γιώργος με τρίποντο, ο Τσίτσος με λει-απ και με ντράιβ ο Δεδούσης Δημήτρης έγραψαν το 16-37 για τους Ξεφτιλάιζερς. Ο Μανίνας με σουτ από την γωνία και ο Σαγιάκος με λει-απ για το 20-37.Ο Δεδούσης Δημήτρης με ντράιβ πέτυχε το 20-39.Ο Κολοκούρας με 2/2 βολές και ο Σαγιάκος με σουτ έκαναν το 24-39.Ο Τσίτσος με γκολ φάουλ πέτυχε το 24-42.Ο Γρηγορόπουλος με σουτ έκανε το 26-42 και ο Τυπάλδος Αχιλλέας με τρίποντο το 26-45.Το δεκάλεπτο τελείωσε 28-45 με σουτ ο Χάϊδος .

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Κολοκούρας με τον Σαγιάκο μείωσαν 32-45 για τους Remal.Ο Δεδούσης Γιώργος με τρίποντο και με σουτ ο Δεδούσης Δημήτρης έγραψαν το 32-50 για τους Ξεφτιλάιζερς. Ο Κολοκούρας με 1/2 βολές για το 33-50 και ο Δεδούσης Δημήτρης με 2/2 βολές για το 33-52.Με 6 πόντους ο Σαγιάκος μείωσε σε 39-52.Ο Τσίτσος σκόραρε το 39-54 και ο Μοτσάκος με γκολ φάουλ για το 42-54.Ο Δεδούσης Δημήτρης με 1/2 βολές το 42-55 και το δεκάλεπτο τελείωσε 45-55 με 1/2 βολές ο Μοτσάκος και με λει-απ ο Σαγιάκος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Μοτσάκος με λει-απ το 47-55 για τους Remal.Ο Δεδούσης Δημήτρης με σουτ από την γωνία σκόραρε το 47-57 για τους Ξεφτιλάιζερς. Ο Κολοκούρας και ο Σαγιάκος μείωσαν σε 51-57.Ο Δεδούσης Δημήτρης την ασίστ και το καλάθι ο Χαραλαμπόπουλος για το 51-59.Ο Κολοκούρας με τρίποντο έγραψε το 54-59.Ο Τσίτσος με λει-απ το 54-61.Ο Μοτσάκος με 1/2 βολές το 55-61.Με λει-απ ο Τσίτσος και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Χαραλαμπόπουλος για το 55-65.Ο Γρηγορόπουλος και ο Κολοκούρας με 2/2 βολές μείωσαν σε 59-65.Ο Δεδούσης Δημήτρης με 1/2 βολές και ο Τσίτσος με λει-απ το 59-68.Ο Μοτσάκος με 1/2 βολές το 60-68 (0:57).Ο Δεδούσης Δημήτρης με 2/2 βολές (0:26) και ο Δεδούσης Γιώργος με λει-απ έγραψαν το 60-72.Το τελικό 62-72 πέτυχε με λει-απ ο Σαγιάκος.

Από τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Δεδούσης Δημήτρης με 30 πόντους,9 ριμπάουντ,5 ασίστ  και 2 κλεψίματα και ο Τσίτσος με 13 πόντους,7 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Κολοκούρας με 15 πόντους,8 ριμπάουντ.1 κλέψιμο και 1 κόψιμο και ο Σαγιάκος με 24 πόντους,4 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο.