50.0%
70.6%
43.2%
13.3%

Remal Madri vs Τουβλεικερς 78-56.Η Remal Madri πραγματοποίησε μια πολύ καλή εμφάνιση και χωρίς να αφήσει περιθώρια στους Τουβλέικερς πήρε τη νίκη με 78-54 ισοφαρίζοντας τη σειρά σε 1-1.Mvp του αγώνα ο Δαδούκης με 11 πόντους,9 ριμπάουντ,2 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι ο Μητσόπουλος για τους Τουβλέικερς 0-2 . Απάντησε ο Χατζηιγνατίου με σουτ το 2-2 για την Remal. Τρίποντο ο Μητσόπουλος το 2-5 και ο Μοτσάκος με coast to coast και ο Μανίνας με τρίποντο το 7-5. Απάντησε με τρίποντο ο Μητσόπουλος 7-8 και ο Αθανασάκος με coast to coast ,ο Χαραλαμπόπουλος με σουτ και ο Μοτσάκος με σουτ από την γωνιά εγινε το 13-8. Ο Ρίκος με σουτ ,ο Μητσόπουλος με σουτ από την γωνιά και ο Γιαννουλάκης με σουτ από το High post έγινε το 13-14 . Ο Χατζηιγνατίου με γκολ φάουλ το 16-14 και ο Γιαννουλάκης έκλεισε το δεκάλεπτο με εύστοχο σουτ 16-16.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Ρικος με 1/2 και ο Αγκουριδάκης με 2/2 βολές πέτυχαν το 16-19 για τους Τουβλέικερς. Μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Ιφτιχάρ και με σουτ από την γωνιά ο Πετράκης και ο Σδούγκας πέτυχαν το 22-19 για την Remal. Ο Ρίκος από το ζωγραφιστό το 22-21 και ο Παπαδόπουλος με τρίποντο το 25-21. Ο Ρίκος ισοφάρισε 25-25 και ο Μανίνας με σουτ και ο Αθανασάκος με καλάθι από το ζωγραφιστό το 29-25. Ο Μαρίνος με τρίποντο το 29-28 και ο Χατζηιγνατίου με σουτ το 31-28. Ο Κοσκέρας με 2/2 βολές το 31-30 και το δεκάλεπτο τελείωσε 34-30 με τρίποντο ο Παπαδόπουλος.

Τρίτο δεκάλεπτο και  ισοπαλία 34-34 για τους Τουβλέικερς με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Ρίκος και με σουτ ο Μητσόπουλος. Ο Χαραλαμπόπουλος με 4/4 βολές το 38-34 για την Remal. Ο Αγκουριδάκης σκόραρε το 38-36 .Ο Πετράκης με γκολ φάουλ και ο Δαδούκης με σουτ και με τρίποντο έγραψαν το 46-36 . Ο Κοσκέρας με 3/4 βολές και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Ρίκος το 46-41.Το δεκάλεπτο τελείωσε 48-41 με 2/2 βολές ο Ιφτιχάρ.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Διαμαντόπουλος πέτυχε το 50-41 για την Remal. Ο Ρίκος από το ζωγραφιστό το 50-43 για τους Τουβλέικερς. Ο Μοτσάκος με γκολ φάουλ το 53-43 και ο Θεοδωρακόπουλος με τρίποντο και ο Ρίκος από το ζωγραφιστό το 53-48.Οι Remal με σερί 14-0 καθάρισαν το ματς 67-48 ,αρχικά ο Διαμαντόπουλος με τρίποντο, ο Χατζηιγνατίου με λει-απ,με τρίποντο και με 1/2 βολές, ο Μοτσάκος με 2/2 βολές και ο Δαδούκης με γκολ φάουλ. Ο Ρίκος πέτυχε το 67-50.Ο Σδούγκας με σουτ και ο Δαδούκης με τρίποντο το 72-50 και ο Ρίκος το 72-54.Ο  ο Σδούγκας και ο Διαμαντόπουλος με τρίποντο το 78-54 και το τελικό 78-56 ο Γιαννουλάκης από το ζωγραφιστό.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Μοτσάκος με 9 πόντους,5 ριμπάουντ,4 ασίστ και 1 κλέψιμο.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Ρίκος με 23 πόντους και 3 ριμπάουντ,3 ασίστ και 3 κλεψίματα.