8.3%
28.6%
39.5%
29.6%

Με νίκη έκλεισαν τις υποχρεώσεις τους στην κανονική διάρκεια της σεζόν οι Aladalon, καθώς επικράτησαν της Remal Madri με 48-58. Οι νικητές, παρά τις πολλές τους απουσίες, είχαν το προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο, αλλά η Remal παρέμενε σε απόσταση αναπνοής. Ωστόσο, στο δεύτερο μέρος οι Aladalon έχτισαν διψήφια διαφορά, την οποία διατήρησαν ως το φινάλε, φτάνοντας στη νίκη με την οποία τερμάτισαν 2οι στην τελική κατάταξη του 2ου ομίλου της Bronze και περιμένουν να μάθουν τον αντίπαλό τους στη φάση των 16. Αντίθετα, η Remal τερμάτισε 10η και πλέον προετοιμάζεται για τα playouts.

Ξεκίνημα στο παιχνίδι, με τους Aladalon να μπαίνουν πιο δυνατά. Προηγήθηκαν στα πρώτα λεπτά με 0-11 με τους Κτενίδη, Μαρκοπουλιώτη, Αθανασάκο και Σεφέρη με τη Remal να μειώνει σε 6-11 με τους Αθανασιάδη και Παπαδόπουλο στο τελείωμα του πρώτου δεκαλέπτου.

Στη δεύτερη περίοδο, η Remal προσπάθησε να ισορροπήσει. Αρχικά, ο Σεφέρης με δύο δίποντα έκανε το 6-15, ο Αθανασιάδης μείωσε σε 8-15, ο Κτενίδης πέτυχε το 8-17, ο Διαμαντόπουλος με «καλάθι και φάουλ» το 11-17, ο Μαρκοπουλιώτης σημείωσε το 11-19, οι Διαμαντόπουλος, Παπαδόπουλος και Μανίνας με σερί 7-0 μείωσαν στον πόντο (18-19), ο Αθανασάκος ευστόχησε σε μια βολή για το 18-20, ο Γαρυφάλλου από κοντά το 20-20 και ο Γυρούκης με τρίποντο και μια βολή το 20-24 πριν την ανάπαυλα.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, με τους Aladalon χτίζουν διψήφια διαφορά. Ο Σεφέρης ευστόχησε σε τρίποντο για το 20-27, ο Ιφτιχάρη απάντησε για το 22-27, ακολούθησε σερί 0-7 από Κτενίδη, Μένεγα και Γυρούκη για το 22-34, ο Ιφτιχάρ ξανά για το 24-34, ο Μένεγας έκανε το 24-36, ο Διαμαντόπουλος με «καλάθι και φάουλ» το 27-36, οι Γυρούκης και Σεφέρης το 27-41 και ο Χατζηιγνατίου το 30-41, με το οποίο έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο.

Τελευταία περίοδος στο ματς, με τους Aladalon διατηρούν το προβάδισμα ως το φινάλε. Αρχικά, ο Μανίνας με 2/2 βολές μείωσε σε 32-41, οι Μαρκοπουλιώτης και Σεφέρης πέτυχαν το 32-47, οι Μανίνας και Πλάκας απάντησαν για το 36-47, ο Μένεγας το 36-49, ο Μανίνας έκανε το 38-49, ο Σεφέρης ευστόχησε σε νέο τρίποντο για το 38-52, οι Χατζηιγνατίου και Αθανασιάδης το 42-52, οι Κτενίδης και Γυρούκης το 42-56, ο Γαρυφάλλου μείωσε σε 44-56, ο Αθανασάκος το 44-58 και οι Πλάκας, Γαρυφάλλου διαμόρφωσαν το τελικό 48-58.

Πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα αναδείχθηκε ο τρομερός Γιάννης Γυρούκης, ο οποίος γέμισε τη στατιστική του με 13 πόντους, 10 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο, ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Αθανασάκος και Μαρκοπουλιώτης. Από τη Remal, ξεχώρισαν οι προσπάθειες των Πλάκα και Γαρυφάλλου.