10.5%
48.1%
43.9%
28.0%

Σε εξαιρετική μέρα βρέθηκαν οι Ballrhinos οι οποίοι όχι μόνο κέρδισαν , αλλά κατάφεραν και κάλυψαν και με το παραπάνω την διαφορά της αναμέτρησης του πρώτου γύρου απέναντι στους Remal Madri, επικρατώντας με σκόρ 44-70. Απο το πρώτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά και έσπασαν πολύ μπασκετικά την άμυνα ζώνης των αντιπάλων τους ενώ ταυτόχρονα, τους βραχυκύκλωσαν με την δική τους πολύ καλή άμυνα κοντά στο καλάθι απο την frontline τους, κάνοντας το επιμέρους 5-19 , δίνοντας έτσι μία τροπή στο παιχνίδι η οποία δεν ανατράπηκε ουσιαστικά σε κανένα σημείο του ματς και οι Ballarhinos συνεχίζοντας τις καλές και υπομονετικές τους επιθέσεις , βρήκαν λύσεις και τελικώς πήραν το πολυπόθητο ρόζ φύλλο. MVP της αναμέτρησης ο Γιοβάνης ο οποίος έκανε τα πάντα στο γήπεδο, σταματώντας στους 10 πόντους, 20 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 μπλόκ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο το 0-4 έκαναν οι Χατζημιχάλης και Μάνος, 3-4 από τον Χατζηηιγνατίου ,3-6 από βολές του Μάνου, απάντηση του Καμπούρη για το 5-6, 0-13 σερί απο τους Γιοβάνη,Τσίκλο, Καππή και Χατζημιχάλη, βραχυκυκλώνοντας εντελώς τους αντιπάλους στην άμυνα και τελειώνοντας την περίοδο με σκορ 5-19.

Στη δεύτερη περίοδο, 8-19 από βολή του Χαραλαμπόπουλου και δίποντο του Χατζηιγνατίου,8-21 από τον Πλινθίδη, 10-21 με τον Χαραλαμπόπουλο, Χατζημιχάλης για το 10-23, 12-23 με δίποντο του Γαρυφάλλου, 12-25 από τον Γιοβάνη, δίποντα από τους Χαραλαμπόπουλο και Αθανασιάδη για το 16-25,16-27 από τον Καππή, 5-0 σερί απο τους Χαραλαμπόπουλο και Διαμαντοπουλο για το 21-27,21-30 με τρίποντο του Γιοβάνη, 23-30 από τον Διαμαντοπουλο και 0-5 σερί απο τους Καππή και Χατζημιχάλη για το 23-35 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, τρίποντο του Τσίκλου και 23-38,25-38 από τον Χατζηηιγνατίου, 25-42 από τους Τσίκλο και Καππή, 28-42 με δίποντο του Μανίνα και βολή του Γαρυφάλλου, τρίποντο του Καππή, δίποντο μέσης απόστασης από τον Γιοβάνη και καλάθι του Πλινθίδη για το 28-49 ,31-49 από τους Γαρυφάλλου και Πλάκα και τρίποντο του Μάνου και διποντο του Τσίκλου για να λήξει η περίοδος με σκορ 31-54.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Τσίκλος με δύο βολές έκανε το 31-56, απάντηση του Χαραλαμπόπουλου και 33-56, βολές από τον Μάνο για το 33-58, 36-58 από τον Διαμαντόπουλο , δίποντα από τους Γαλάνη και Καππή για το 36-62, 38-62 από τον Χαραλαμπόπουλο, δίποντο μέσης απόστασης του Πλινθίδη και 38-64, καλάθι και φάουλ του Γαρυφάλλου για το 41-64, βολές του Χατζημιχάλη για το 41-67 , τριποντο του Ιφτιχάρ για το 44-67 και ο Χατζημιχάλης σφράγισε το ροζ φύλλο με δικό του τρίποντο για το τελικό 44-70 της αναμέτρησης.

Εκτός του Γιοβάνη σε εξαιρετική βραδιά βρέθηκε και ο Καππής καθώς και ο Μάνος οι οποίοι έκαναν πάρα πολλές δουλειές στο γήπεδο , σε όλους τους τομείς, ενώ για τους Remal Madri ξεχώρισε ο Χαραλαμπόπουλος.