21.4%
72.7%
35.9%
23.3%

Οι Be The Bee πήραν μια πολύ σημαντική νίκη με 51-65 κόντρα στη Remal Madri για να πάρουν ένα τεράστιο advantage για μια θέση στην οχτάδα. MVP του αγώνα ήταν ο Γιώργος Τσόντζολος με 10 πόντους, 8 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 3 κλεψίματα και 2 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα οι δύο ομάδες μπήκαν αρκετά προσεκτικά, έπαιζαν υπομονετικά και προσπαθούσαν να χτυπήσουν μέσα από την ρακέτα. Ο Χατζηιγνατίου έβαλε το πρώτο καλάθι του αγώνα, ο Νικολάου ισοφάρισε σε 2-2, 4-2 ο Χατζηιγνατίου ξανά, 4-8 οι Τσόντζολος, Νικολάου και Παλαμιδάς, 8-8 με 4 συνεχόμενες βολές ο Αθανασάκος, 8-11 ο Παλαμιδάς ξανά, 11-11 οι Χατζηιγνατίου και Σδούγκας και 11-15 με ενα 0-4 από τους Παλαμιδά και Σταματακόπουλο για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στην δεύτερη περίοδο οι δύο ομάδες συνέχισαν για αρκετή ώρα να πηγαίνουν χεράκι χεράκι στο σκορ, μέχρι που στα μισά περιόδου οι Be The Bee έκαναν το μπαμ και άνοιξαν τη διαφορά. Σταματακόπουλος και Ζαχαρόπουλος έγραψαν το 11-18, 14-18 ο Μανίνας, 14-19 ο Τσόντζολος, 16-19 ο Καμπούρης, 16-21 ο Νικολάου, 19-21 ο Διαμαντόπουλος, 19-28 οι Παλαμιδάς, Κουνάδης και Πολυχρόνης, 22-28 με γκολ φάουλ ο Αθανασάκος και 22-33 οι Be The Bee με ένα τρίποντο του Παλαμιδά και ένα καλάθι του Τσόντζολου για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η Remal Madri έδειξε να ξεκουραστηκε από την διακοπή, έκανε ένα καλό σερί και κατάφερε μέχρι και να ισοφαρίσει το παιχνίδι, όμως σε εκείνο το σημείο μίλησε ο Superman. Ο Χατζηιγνατίου μείωσε σε 25-33, 25-36 οι Πολυχρόνης και Γρηγόρας, 27-36 ο Σδούγκας, 27-38 ο Γρηγόρας ξανά, 28-38 ο Διαμαντόπουλος με μια βολή, 28-41 ο Σταματακόπουλος και 13-0 σερί οι Σδούγκας, Αθανασάκος και Διαμαντόπουλος για να ισοφαρίσει η Remal Madri σε 41-41. Η απάντηση ήρθε από τον Παλαμιδά, ο οποίος με ένα τρίποντο και μια βολή έβαλε ξανά μπροστά την ομάδα του με 41-45 και της έδωσε θέση οδηγού για το τελευταίο δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο οι Be The Bee μπήκαν τόσο καλά όσο έκλεισαν το προηγούμενο, άνοιξαν τη διαφορά πάνω από τους δέκα και στη συνέχεια έκαναν καλή διαχείριση για να φτάσουν ως τη νίκη. Παλαμιδάς και Τσόντζολος έγραψαν το 41-49, 43-49 ο Διαμαντόπουλος, 43-55 οι Πολυχρόνης, Τσόντζολος και Παλαμιδάς, 48-55 ο Αθανασάκος, 48-58 ο Παλαμιδάς με 3 βολές, 51-58 ο Αθανασάκος με τον ίδιο τρόπο και 0-7 σερί οι Παλαμιδάς, Τσόντζολος και Πολυχρόνης για να γράψουν το τελικό 51-65 του αγώνα.

Για τους Be The Bee, πέρα από τον Τσόντζολο, καταπληκτικός ήταν για άλλη μια φορά ο Superman, ενώ καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Σταματακόπουλος και Πολυχρόνης. Για την Remal Madri ξεχώρισαν οι Αθανασάκος και Διαμαντόπουλος.