40.0%
36.4%
30.0%
16.7%

Remal Madri vs Gademians 50-45.Οι Gademians χωρίς ρυθμό και με επιθετικό πρόβλημα, γνώρισαν την πρώτη τους ήττα. Οι Remal Madri με τρομερή άμυνα πανηγύρισαν την πρώτη τους νίκη. Mvp του αγώνα ο Μανίνας με 9  πόντους,5 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Το ματς ξεκίνησε με τον Καμπούρη να πετυχαίνει το 2-0 για την Remal Madri. Απάντησε με τρίποντο ο Καραγγέλης για τους Gademians για το 2-3.Ο Χάιδος με ντραιβ το 4-3 και ο Γκάμαρης με σουτ από την γωνιά το 4-5.Ο Διαμαντόπουλος με τρίποντο και ο Μοτσάκος με 1/2 βολές πέτυχαν το 8-5.Το δεκάλεπτο τελείωσε με Buzzer τρίποντο ο Γκάμαρης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και οι Remal με σερί 9-0 ξέφυγαν στο σκορ με 17-8 ,αρχικά ο Μοτσάκος με λει-απ ισοφάρισαν, τρίποντο ο Μανίνας, ο Αθανασάκος από το ζωγραφιστό και ο Διαμαντόπουλος με λει-απ. Οι Gademians μείωσαν 17-14 με 4 πόντους ο Παπαδόπουλος και με σουτ ο Αδαμόπουλος. Ο Μανίνας με 4 πόντους έκανε το 21-14.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Τριδήμας και ο Αδαμόπουλος με τρίποντο το σκορ έγινε 21-19.Το δεκάλεπτο τελείωσε 24-19 με τρίποντο ο Αθανασάκος.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Παππάς με σουτ πέτυχε το 24-21 για τους Gademians. Ο Χατζηιγνατίου με σουτ και ο Διαμαντόπουλος με τρίποντο έγραψαν το 29-21 για την Remal Madri. Ο Γαλανός με σουτ ,ο Τριδήμας από το ζωγραφιστό, ο Παππάς με 1/2 βολές και ο Γκάμαρης με λει-απ έγραψαν το 29-28 .Ο Μοτσάκος με τρίποντο το 32-28 και ο Μπακαυγάς με λει-απ το 32-30.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Χατζηιγνατίου το 34-30 και το δεκάλεπτο τελείωσε με τον Παππάς να πετυχαίνει το 34-32.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Καμπούρης με 4 πόντους του έκανε το 38-32 για την Remal Madri. Ο Παππάς με σουτ μείωσε 38-34 για τους Gademians. Ο Μανίνας με σουτ,ο Αθανασάκος με 1/2 βολές και ο Διαμαντόπουλος με 1/1 βολή (τεχνική ποινή)το σκορ έγινε 42-34.Ο Γκάμαρης με Hook, ο Παππάς με 2/2 βολές και ξανά ο Γκάμαρης από το ζωγραφιστό μείωσαν σε 42-40.Ο Διαμαντόπουλος με 1/2 βολές και με τρίποντο (1:31) και ο Μοτσάκος με 2/2 βολές (1:01)πέτυχαν το 48-40.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Γκάμαρης (0:49),ο Τριδήμας με 2/2 βολές (0:25)και ο Παπαδόπουλος με 1/2 βολές (0:10)μείωσαν σε 48-45.Ο Σδούγκας με 2/2 βολές(0:09) σφράγισε την νίκη για την ομάδα του.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Αθανασάκος με 6 πόντους,9 ριμπάουντ,1 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Διαμαντόπουλος με 13 πόντους,και 4 ασίστ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Γκάμαρης με 13 πόντους,4 ριμπάουντ,2 ασίστ ,2 κλεψίματα και 2 κοψίματα.