26.9%
69.2%
37.2%
19.0%

Ακόμη μια δύσκολή νίκη πρόσθεσαν στην αγωνιστική τους εικόνα οι Heat B.C., αυτή τη φορά απέναντι στους Remal Madri. Το παιχνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες, χαρακτηρίστηκε από πολλές διακυμάνσεις στο σκορ, ωστόσο οι Heat ήταν πιο ψύχραιμοι στο τέλος φτάνοντας στη νίκη. MVP του αγώνα ήταν ο Αρβανιτάκης με 16 πόντους, 10 ριμπάουντ, 4 ασσίστ και 1 κλέψιμο.

Το σκορ άνοιξε ο Αθανασιάδης κάνοντας το 2-0, ισοφάρισε ο Παρασκευόπουλος 2-2 και στην συνέχεια ο Παπαδόπουλος έκανε το 5-2 με τρίποντο. Το δεκάλεπτο τελείωσε με σερί 0-9 από τους Heat με σκορ 5-11.

Στο ξεκίνημα του δεύτερου δεκαλέπτου ο Αθανασάκος έκανε το 7-11 και οι Heat με σερί 0-7 έκαναν το 7-18. Νέο σερί από τους Remal Madri 6-0 για το 13-18, απάντηση από τους Heat με ίδιο σερί 0-6 για το 13-24, ενώ οι πρώτοι έτρεξαν σερί 9-0 για να φέρουν το παιχνίδι σε απόσταση καλαθιού με την λήξη του ημιχρόνου με σκορ 22-24.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Remal Madri συνέχισαν το σερί του πετυχαίνοντας ακόμη 5 πόντους (14-0 σερί συνολικά) κάνοντας το 27-24 παίρνοντας κεφάλι στο ματς, για λίγο όμως καθώς νέο σερί των Heat 0-8 θα τους δώσει ξανά το προβάδισμα. Οι Remal Madri απάντησαν με δικό τους σερί και πάλι 9-0 και πέρασαν μπροστά με σκορ 36-32. Οι Heat με νέο σερί 6-0 πήραν ξανά κεφάλι με σκορ 36-38, ενώ το δεκάλεπτο θα τελειώσει με έμμεσο τρίποντο του Αθανασάκου κάνοντας το 39-38.

Στο ξεκίνημα του τέταρτου μέρους Νικολάου και Αρβανιτάκης έκαναν το 39-42, ενώ οι Remal Madri με σερί 8-0 πήραν προβάδισμα με σκορ 47-42. Ο Αρβανιτάκης με τρίποντο μείωσε σε 47-45, 49-45 από τον Καμπούρη, ενώ το παιχνίδι θα τελειώσει έπειτα από νέο σερί των Heat 0-8, για το τελικό 49-53.