21.1%
66.7%
53.3%
31.8%

Remal Madri vs Reapers 67-73.Μετά από ένα εξαιρετικό παιχνίδι οι Reapers επέστρεψαν στις νίκες.Οι νικητές πήραν μια διαφορά στο 2ο δεκάλεπτο και την διατήρησαν μέχρι το τέλος,με τους ηττημένους να μην μπορούν να κάνουν την ανατροπή. Mvp του αγώνα ο Καντιώτης με 21 πόντους, 2 ριμπάουντ, 12 ασίστ και 1 κόψιμο και ο Χειράκης είχε 22 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 3 κλεψίματα.
Το ματς ξεκίνησε με καλάθι ο Αθανασάκος, 2-0 για την Remal Madri. Ο Στεφανάκης και ο Καντιώτης με 2/2 βολές το 2-4 για τους Reapers. Ο Χατζηιγνατίου με σουτ και ο Αθανασάκος με 1/2 βολές το 5-4 και ο Κουμούτσης με τρίποντο το 5-7.Ο Χατζηιγνατίου με ντραιβ και ο Μανίνας από το low post πέτυχαν το 9-7 και ο Χειράκης με σουτ από την γωνιά ισοφάρισε 9-9.Ο Χατζηιγνατίου με σουτ από την γωνιά το 11-9 και με σερί 0-8 πέρασαν μπροστά στο σκορ με 11-17 οι Reapers ,αρχικά ο Κουμούτσης με τρίποντο, ο Στεφανάκης με 4/4 βολές και ο Χειράκης με 1/2 βολές. Το δεκάλεπτο τελείωσε 15-17 με καλάθι από το low post ο Μανίνας και ο Αθανασάκος.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Πετράκης ισοφάρισε 17-17 για την Remal Madri με λει-απ. Με σουτ από την γωνιά ο Χειράκης το 17-19 για τους Reapers. Ο Πετράκης με καλάθι από το low post ισοφάρισε 19-19 και ο Χειράκης με ντραιβ, 1/2 βολές ο Καντιώτης, τρίποντο ο Κουμούτσης και με 2/2 βολές ο Καντιώτης έγραψαν το 19-27.Ο Καμπούρης με γκολ φάουλ το 22-27 και ο Στεφανάκης με 2/2 βολές και ο Χειράκης με Hook πέτυχαν το 22-31.Ο Πετράκης με 1/2 βολές το 23-31 και ο Χειράκης με τρίποντο το 23-34.Ο Καμπούρης με σουτ από το High post και ο Διαμαντόπουλος με τρίποντο μείωσαν σε 28-34.Καταπληκτικό καλάθι ο Καντιώτης έγραψε το 28-36 και ο Ομάρ με τρίποντο το 31-36.Το δεκάλεπτο τελείωσε 31-40 με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Κυριακίδης και ο Καντιώτης με λει-απ.

Το τρίτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τρίποντο ο Διαμαντόπουλος και ο Μανίνας για να πλησιάσουν 37-40 η Remal Madri. Ο Κυριακίδης με 2/2 βολές και ο Καντιώτης με λει-απ πέτυχαν το 37-44 για τους Reapers. Ο Καμπούρης από το low post το 39-44 και ο Καντιώτης με 1/1 βολή (τεχνική ποινή),με καλάθι από το ζωγραφιστό και με ντραιβ έγραψε το 39-49.Ο Μανίνας με 2/2 βολές, ο Χατζηιγνατίου σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ και με εύστοχο σουτ και μείωσαν σε 45-49.Από το ζωγραφιστό ο Στεφανάκης το 45-51 και ο Αθανασάκος μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 47-51.Ο Καντιώτης με ντραιβ, με σουτ από την γωνιά ο Κουμούτσης και ο Χειράκης με σουτ το σκορ έγινε 47-57.Ο Διαμαντόπουλος με 2/2 βολές το 49-57 και ο Χειράκης με τρίποντο το 49-60.Ο Διαμαντόπουλος με 1/2 βολές το 50-60 και ο Χειράκης με νέο τρίποντο το 50-63.Το δεκάλεπτο τελείωσε 52 -63 με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Καμπούρης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Χατζηιγνατίου με σουτ και ο Καμπούρης από το low post μείωσαν 56-63 για την Remal Madri. Μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ ο Χειράκης το 56-65 για τους Reapers. Ο Χατζηιγνατίου με 2/2 βολές το 58-65 και ο Πουμπουρίδης με 1/2 βολές το 58-66.Με ντραιβ ο Χατζηιγνατίου το 60-66 και ο Στεφανάκης με 1/2 βολές το 60-67.Ο Αθανασάκος με γκολ φάουλ το 63-67.Απάντησε με γκολ φάουλ ο Κουμούτσης 63-70.Ο Χατζηιγνατίου με ντραιβ και ο Καμπούρης από το ζωγραφιστό το 67-70(1:15).Ο Καντιώτης μεγάλο σουτ και με τρίποντο το τελικό 67-73(1:02).Ο Αθανασάκος άστοχο τρίποντο και ο Διαμαντόπουλος το λάθος στις τελευταίες κατοχές για την Remal.Ο Στεφανάκης άστοχο τρίποντο και ο Καντιώτης 0/2 βολές (0:19).

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Κουμούτσης με 14 πόντους, 4 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Χατζηιγνατίου με 18 πόντους, 15 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα, ο Αθανασάκος με 10 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο και ι Καμπούρης με 13 πόντους και 3 ριμπάουντ.