17.4%
55.6%
44.7%
21.4%

Οι ReTirees πήραν νίκη στο τελευταίο ματς της regular season κόντρα στους Ζαππατίστας με 60-56, σε ένα ματς που ήταν βαθμολογικά αδιάφορο, αφού οι θέσεις των δύο ομάδων ήταν κλειδωμένες από πριν. MVP του αγώνα ήταν ο Κώστας Πλεξουσάκης με 16 πόντους, 12 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Στην πρώτη περίοδο οι ReTirees μπήκαν δυνατά, όμως οι παίχτες του coach Νικολάου δεν άργησαν να βρουν ρυθμό και να μπουν στο ματς. Γιαμαίος και Στόλης ξεκίνησαν το ματς με 4-0, με τους Βερεντζιώτη και Ραπτη να απαντούν σε 4-5. Σαρρης, Στόλης, Γιαμαίος και Κατιάκος έτρεξαν ένα 9-0 για το 13-5, το οποίο απάντησαν με 0-7 οι Παπαντωνίου και Ζαμπέτης για να μειώσουν σε 13-12. Μια βολή από τον Πλεξουσάκη για το 14-12 και δύο από τον Παπαντωνίου για το 14-14. Το τελικό 16-14 της περιόδου γράφτηκε από τον Στόλη.

Στη δεύτερη περίοδο οι Ζαππατίστας ήταν εξαιρετικοί σε άμυνα και επίθεση, παρόλο που ο Μπαρμπερίδης ξεκουραστηκε σχεδόν σε όλο το δεκάλεπτο. Παπαντωνίου και Ζαμπέτης ξεκίνησαν με 0-6 για το 16-20, ο Κατιάκος μείωσε σε 18-20 και ο Παπαντωνίου σκόραρε άλλους 4 πόντους για το 18-24. Στόλης και Πλεξουσάκης μειωσαν στο καλάθι, όμως οι Παπαντωνίου και Ζαμπέτης ήταν ξανά εκεί για να κάνουν άλλο ένα 0-6 για το 22-30. Το τελικό 24-30 του ημιχρόνου σημειώθηκε από τον Στόλη.

Στην τρίτη περίοδο οι ReTirees έδειξαν ένα πιο σοβαρό πρόσωπο και στο τέλος της κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ. Ο Κατιάκος μείωσε σε 26-30,όμως ο Ζαμπετης ανέβασε ξανά στους 6(26-32). Δύο βολές του Πλεξουσάκη για το 28-32 και τρίποντο του Μπαρμπερίδη για το 28-35. Πλεξουσάκης και Γιαμαίος έβαλαν από ένα καλάθι για το 32-35 και ο Μπαρμπερίδης απάντησε με δύο συνεχόμενα δικά του για το 32-39. Γιαμαίος και κατιακος μειωσαν σε 37-39, ο Παπαντωνίου έβαλε μια βολή για το 37-40 και ο Κατιάκος έβαλε ξανά καλάθι για το 39-40. Καλάθι από τον Βερεντζιώτη για το 39-42 και Πλεξουσάκης – Κατιάκος για το 42-42. Ο διαστημικός Παπαντωνίου έβαλε ξανά καλάθι για το 42-44, αλλά οι Πλεξουσάκης και Κατιάκος απάντησαν με 4-0 για το τελικό 46-44 του δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο οι Ζαππατίστας είχαν από κοντά στο σκορ τους ReTirees, όμως οι παίχτες του Νίκου Κουσούλη (ο οποίος απουσιαζε από το ματς) είχαν τις λύσεις να μείνουν μπροστά σε όλη τη διάρκεια της περιόδου. Γιαμαίος και Αντωνόπουλος έκαναν το 51-44, με τους Ράπτη και Μπαρμπερίδη να μειώνουν σε 51-49. Ο Πλεξουσάκης έβαλε άλλους δύο πόντους για το 53-49 και ο Ζαμπέτης μείωσε ξανά στη μία κατοχή με το 53-51. Ξανά Πλεξουσάκης για το 55-51 και Βερεντζιώτης για το 55-53. Καλάθι από υον Πλεξουσάκη και τρίποντο από τον Στόλη για το 60-53, με τον Παπαντωνίου να μειώνει με μια βολή και ένα καλάθι σε 60-56 28″ πριν λήξει το ματς. Στη συνέχεια ο Βερεντζιώτης θα κλέψει, θα πατήσει για τρεις, όμως δεν θα ευστοχίσει με αποτέλεσμα το σκορ να μην αλλάξει.

Για τους νικητές, πέρα από τον Πλεξουσάκη, πολύ καλή εμφάνιση επίσης οι Γιαμαίος, Κατιάκος και Στόλης. Για τους Ζαππατίστας ξεχώρισαν οι Παπαντωνίου και Ζαμπέτης.