37.5%
57.1%
47.4%
23.1%

ReTirees vs Φωκιανος 76-49.Ένα εύκολο βράδυ για τους ReTirees,με υψηλά ποσοστά πήραν την νίκη ,με τον Φωκιανό να μην μπορεί να φανεί ανταγωνιστικός σε κανένα σημείο του παιχνιδιού .MVP του αγώνα ο Κατιάκος με 24 πόντους ,10 ριμπάουντ ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με 2/2 βολές του Μιχαηλίδη 2- 0 για τους ReTirees ,για να ισοφαρίσει  ο Παντελάκης 2-2 με σουτ.Ο Κατιάκος με σουτ για το 4-2 και ο Τζούρτος και Ρίπης για το 4-6.Ισοφάρισε ο Κατιακος 6-6 και με 1/2 βολές ο Ακράτος για το 6-7.Ο Κατιάκος με 4 πόντους έγραψε το 10-7 για να μειώεσει 10-9 ο Ρίπης με Hook για τον Φωκιανό .Ο Κατιακος με σουτ και τρίποντο και ο Κωστούλας με σουτ πέτυχαν το 17-9 .Με σουτ από την γωνία ο Τζούρτος μείωσε σε 17-11.Ο Αντωνόπουλος μπακ-ντορ πάσα στον Πλεξουσάκη και το καλάθι ο τελευταίος και με λει-απ ο Κωστούλας για το 21-11.Το δεκάλεπτο τελείωσε 21-13 με ανάποδο λει-απ ο Ακράτος .

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Πλεξουσάκης με σουτ και ο Μιχαηλίδης με λει-απ για το 25-13.Ο Ρίπης με  Hook μείωσε σε 25-15 για τον Φωκιανό. Ο Μιχαηλιδης με 4 πόντους και ο Σαρρής με τρίποντο για το 32-15.Με λει-απ έγραψε το 32-17 ο Ακράτος .Πλεξουσάκης με τρίποντο,Κατιάκος από το High  post και ο Σαρρής με τρίποντο έγραψαν το 40-17.Ο Γρίβας με λει-απ έκανε το 40-19.Με 1/2 βολές ο Κατιάκος για το 41-19 και το δεκάλεπτο τελείωσε 41-21 με καλάθι ο Καρακατσάνης .

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Ρίπης με Hook για τον Φωκιανό έκανε το 41-23.Με τον Μιχαηλίδη να σκοράρει το 43-23 για τους ReTirees .Ο Καρακατσάνης με τρίποντο μείωσε σε 43-26.Ο Στόλης σκόραρε από το High  post το 45-26.Ο Ρίπης και ο Ακράτος έγραψαν το 45-30.Ο Μιχαηλίδης και ο Στόλης πέτυχαν το 49-30.Με τον Ρίπη να σκοράρει ξανά με Hook  για το 49-32.Με σερί 11-0 το δεκάλεπτο τελείωσε 60-32 με 2/2 βολές ο Ανδριανάκης ,και από ένα καλάθι ο Σαρρής ,Κωστούλας ,Πλεξουσάκης και Κατιάκος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και με τρίποντο ο Ακράτος έκανε το 60-35 για τον Φωκιανό. Ο Σαρρής και  ο Στόλης πέτυχαν το 64-35 για τους ReTirees .Με τον Ακράτο με λει-απ να γράφει το 64-37.Ο Σαρρής ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε,ο Μιχαηλίδης με 1/2 βολές και ο Κατιάκος με σουτ  για το 69-37.Και πάλι σκόραρε ο Ακράτος για το 69-39 με ντράιβ.Ο Κατιάκος με τρίποντο και ο Αντωνόπουλος μπακ-ντορ πάσα στον Κωστούλας για το 74-39.Ακράτος με τρίποντο ,ο Τσιώτσης με σουτ και ο Τζούρτος με λει-απ και 1/2 βολές για το 74-47.Ο Σαρρής πέτυχε το 76-47 και το ματς τελείωσε με 2/2 βολές ο Τζούρτος για το 76-49.

Από τους νικητές ξεχώρισαν ο Σαρρής  με 14 πόντους,9 ριμπάουντ ,1 ασίστ και 4 κλεψίματα και ο Μιχαηλιδης με 13 πόντους ,5 ριμπάουντ ,1 ασίστ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Ακράτος με 17 πόντους ,3 ριμπάουντ,4 ασίστ και 5 κλεψίματα και ο Τζούρτος με 9 πόντους ,8 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.