23.5%
75.0%
23.9%
21.4%

Ένα απρόσμενα εύκολο βράδυ είχαν οι ReTirees κόντρα στη Partouzan,οπου κέρδισαν με 37-69. MVP του αγώνα ήταν ο Αντώνης Κατιάκος με 16 πόντους, 15 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Από την πρώτη κιόλας περίοδο οι ReTirees έδειξαν ότι θα είναι το αφεντικό στο ματς. Κατιάκος και Γιαμαίος ξεκίνησαν το ματς με 0-7, ο Καραδημας μείωσε σε 2-7 και ακολούθησε άλλο ένα 0-8 από Κατιάκο και Πλεξουσάκη για το 2-15. Ο Κατσαρός μείωσε σε 4-15, για να έρθουν οι Γιαμαίος και Πλεξουσάκης για το 4-19. Τρίποντο από τον Ζησιαδη για το 7-19, για να έρθει άλλο ένα 0-7 από Γιαμαίο, Πλεξουσάκη και Κατιάκο για το 7-26. Το τελικό 9-26 της περιόδου το έγραψε ο Τρανούδης.

Στην δεύτερη περίοδο το σκορ ήταν κάπως πιο ισορροπημένο, βέβαια οι ReTirees συνέχισαν να είναι καλύτεροι και άνοιξαν τη διαφορά ακόμα περισσότερο. Ο Σαρρής έγραψε το 9-28, για να απαντήσει με ένα 5-0 ο Καρατζάς για το 14-28. Σερί 0-9 από Πλεξουσάκη, Κατιάκο και Γιαμαίο για το 14-37 και απάντηση με 6-0 οι Κατσαρός και Λεκός για το 20-37. Κατιάκος και Γιαμαίος σημείωσαν το τελικό 20-40 του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο η Partouzan έμοιαζε να έχει παρατήσει το ματς, βέβαια σε αυτή την κακή εμφάνιση θα μπορούσε να φταίει και το καλό διάβασμα από τον Νίκο Κουσούλη και τους παίκτες του. Κατιάκος και Πλεξουσάκης για το 20-46, καλάθι από τον Κατσαρό για το 22-46 και 0-5 από Γιαμαίο και Σαρρή για το 22-51. Ξανά καλάθι ο Κατσαρός για το 24-51 και απάντηση από τον Σαρρή με τρεις δικούς του πόντους για το τελικό 24-54 του δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο το ματς ήταν κυρίως διαδικαστικού, αλλά και προπονητικού χαρακτήρα αφού οι δύο ομάδες δοκίμαζαν διαφορά plays και σχήματα. Ο Στόλης έγραψε το 24-56, για να έρθει ο Λεκός και να γράψει το 26-56. Καλάθι από τον Γιαμαίο για το 26-58 και απάντηση από τον Καρατζα για το 28-58. Τρίποντο ο Πλεξουσάκης για το 28-61 και δύο βολές από τον Κατσαρό για το 30-61. Κωστουλας και Αντωνόπουλος έγραψαν το 30-65. Καλάθι από τον Κατσαρό 32-65 και απάντηση από τον Πλεξουσάκη για το 32-67. Διποντο ο Λεκός για το 34-67, απάντηση από τον Κωστουλα (34-69) και τρίποντο από τον Λεκό για το τελικό 37-69 του αγώνα.

Πέρα από τον Κατιάκο, ματσάρα έκαναν και οι Πλεξουσάκης και Γιαμαίος από πλευράς σκοραρισματος για τους ReTirees. Για την Partouzan ξεχώρισαν οι Κατσαρός και Λεκός.