51.9%
63.6%
36.4%
5.9%

Χωρίς να αντιμετωπίσουν ιδιαίτερα προβλήματα, οι ReTirees έκαναν την 4η νίκη τους στη φετινή λίγκα, επικρατώντας των Phoenix Bums με το τελικό 87-42. Οι Phoenix Bums δεν κατάφεραν να κάμψουν το επιθετικό κρεσέντο των ReTirees, με αποτέλεσμα η ψαλίδα της διαφοράς να μεγαλώσει και με τους Bums να μην καταφέρνουν να την μειώσουν. MVP της αναμέτρησης ο Κώστας Αθηναίος με 19 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Έναρξη του παιχνιδιού με τον Αθηναίο να ευστοχεί σε δίποντο, ανοίγοντας το σκορ για το 2-0, ο Κοβάτσος θα απαντήσει με δικό του δίποντο για να ισοφαρίσει σε 2-2. Οι ReTirees με 2 σερί 8-2 και 14-10 θα διευρύνουν τη διαφορά στους 16 πόντους για το 24-8, με τον Καββαθά να κλείνει το πρώτο δεκάλεπτο με το σκορ να είναι 24-10.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Βοντετσιάνος με δίποντο θα μειώσει σε 24-12, ο Αθηναίος θα κάνει το 26-12 και ο Γαδ με σου 2 πόντων θα γράψει το 26-14. Οι ReTirees με δίποντο του Αθηναίου και τρίποντο του Τσαντζαλή θα κάνουν το 31-14. Στη συνέχεια, οι Phoenix Bums με ένα σερί 1-6 θα μειώσουν τη διαφορά στους 12 πόντους (32-20). Στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου, ο Αθηναίος με τον Σαρρή θα σφραγίσουν το ημίχρονο με ένα δικό τους σερί 7-0 για το 39-20.

Στην επιστροφή των ομάδων, ο Κοβάτσος θα ευστοχήσει σε δίποντο για το 39-22, οι ReTirees με 2 σερί 10-2 και 8-2 θα κάνουν το 57-26, με τους Βοντετσιάνο, Μοσκόφογλου και Γαδ να ευστοχούν σε 4/6 βολές για το 57-30. Οι ReTirees με ένα σερί 15-2 το οποίο έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο με 64-30 και συνεχίστηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο για το 72-34. Ο Μοσκόφογλου με γκολ-φάουλ έκανε το 72-35, ενώ οι ReTirees με νέο σερί 10-2 θα διαμορφώσουν το 82-37. Στη συνέχεια, ο Καδάς θα κάνει το 82-39 με δίποντο, οι Παπαγιάννης και Λουκόπουλος με δίποντο και τρίποντο το 87-39, ενώ το τελικό 87-42 θα κλείσει ο Καδάς με εύστοχο τρίποντο.

MVP της αναμέτρησης ο Κώστας Αθηναίος με 19 πόντους και 8 ριμπάουντ, ενώ σε πολύ καλή μέρα βρέθηκαν και οι Σαρρής, Τσαντζαλής, Στόλης, Πλεξουσάκης. Από τους Phoenix Bums ξεχώρισε η προσπάθεια του Κοβάτσου σε άμυνα αλλά και σε επίθεση, όμως δεν κατάφερε να δώσει περισσότερα στην ομάδα του μιας και είχε φορτωθεί με φάουλ από νωρίς στο ματς.