26.9%
60.0%
34.0%
20.0%

Οι Saiyans ξεπέρασαν σχετικά εύκολα το εμπόδιο της Dream Team και συνέχισαν την καλή πορεία στο φετινό πρωτάθλημα. Από την αρχή του αγώνα μέχρι και το τέλος του έχτιζαν διαρκώς την διαφορά τους χωρίς να κινδυνεύσουν ιδιαίτερα από την Dream Team με τις πολλές απουσίες. Οι MVPs για τους Saiyans ήταν ο Πηλός με 11 πόντους, 12 ριμπάουντ και 2 ασσίστ και ο Αντωνόπουλος με 9 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 ασσίστ και 3 κλεψίματα.

Το σκορ άνοιξε ο Αράπογλου κάνοντας το 2-0, ισοφάρισε ο Δεμερτζής σε 2-2, ενώ Αντωνόπουλος με τρίποντο και Μπούρας από κοντά διαμόρφωσαν το 7-2. Ο Καρατζάς έκανε το 7-4, ενώ ο Αντωνόπουλος ευστόχησε και πάλι σε τρίποντο για το 10-4. 10-6 από τον Χονδρογιάννη και 14-6 από τους Βαρανάκη και Πηλό. Δεμερτζής και Ζαχαριάς έκαναν το 14-10, ενώ οι Πηλός και Βαρανάκης πέτυχαν από ένα καλάθι για να κλείσει το δεκάλεπτο με σκορ 18-10.

Στο ξεκίνα του δευτέρου δεκαλέπτου Ζουγανέλης και Πηλός ευστόχησαν σε 1/2 βολές για το 19-11, ο Χονδρογιάννης έκανε το 19-13 και οι Saiyans με μικρό σερί 6-0 ξέφυγαν με σκορ 25-13, για την πρώτη διψήφια διαφορά της αναμέτρησης. Η Dream Team αντέδρασε με επιμέρους 2-8 για το 27-21, ενώ Αλεξόπουλος και Μπούρας πέτυχαν από ένα καλάθι για να κλείσει το πρώτο ημίχρονο με σκορ 31-21.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου η Dream Team με επιμέρους 1-7 μείωσε στους 4 κάνοντας το 32-28, ενώ οι Saiyans απάντησαν με δικό τους σερί 7-0 κάνοντας το 39-28. Ο Καρατζάς μείωσε σε 39-30, ο Πηλός απάντησε για το 41-30, ενώ ο Ζαχαριάς πέτυχε μια βολή για το 41-31. Ο Αντωνόπουλος ευστόχησε σε τρίποντο για το 44-31, ενώ το τρίτο δεκάλεπτο έκλεισε με δυο βολές του Δεμερτζή για το 44-33.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο Αράπογλου και Πασιά έκαναν το 48-33, ο Δεμερτζής με σουτ από τα 6 μέτρα έκανε το 48-35. ενώ ο Αράπογλου με τρίποντο έκανε το 51-35. Δεμερτζής και Ζουγανέλης πέτυχαν από ένα καλάθι και ο Καρατζάς μια βολή για το 51-40, με τους Saiyans να απαντούν με σερί 6-0 για το 57-40. Ο Δεμερτζής πέτυχε ένα τρίποντο και ο Χονδρογιάννης μια βολή για το 57-44, ενώ Πηλός και Πασιά διαμόρφωσαν το 61-44. Ο Δεμερτζής πέτυχε ακόμη ένα τρίποντο κάνοντας το 61-47, ενώ το παιχνίδι τελείωσε έπειτα από τρίποντο του Αράπογλου με τελικό σκορ 64-47.