24.0%
57.9%
37.0%
27.3%

Τη νίκη και την πρόκριση στο Final 4 κατάφεραν να πάρουν οι San Mames, καθώς επικράτησαν στο tie-break κόντρα στα Peronia με 66-60 σε ένα ματς με συνεχόμενες ανατροπές το οποίο ήταν αμφίρροπο μέχρι και τα τελευταία του δευτερόλεπτα. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Γιάννης Παππάς με 27 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Αργεντίνης άνοιξε το σκορ στο ματς για τους San Mames, ο Μπέης απάντησε με τρίποντο για να γράψει το 2-3 για τα Peronia, 10-3 με 8-0 σερί οι Θερμός, Γαλανής και Αργεντίνης, 10-7 με 4 συνεχόμενους πόντους του Τσελεπίδη, 16-7 με δύο καλάθια του Θερμού και ένα του Παππά, 16-11 με δύο βολές του Τσελεπίδη και ένα καλάθι του Χασιώτη, 17-11 με βολή του Παππά και καλάθι από τον Μπούτο για το τελικό 17-13 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Χασιώτης με τρίποντο μείωσε σε 17-16, 22-16 με 5-0 των Γαλανή και Θερμού, 22-26 με απάντηση με 0-10 σερί οι Μπούτος και Τσελεπίδης, 25-26 με τρίποντο του Παππά, 25-30 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Τσελεπίδη, 32-30 οι Γαλανής και Παππάς με νέο σερί και καλάθι από τον Χασιώτη για το τελικό 32-32 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Χασιώτης έβαλε τρίποντο για το 32-35, ο Θερμός με δύο βολές μείωσε σε 34-35, 34-36 με μια βολή του Τσελεπίδη, 37-36 με τρίποντο του Παππά, 37-40 με ένα καλάθι του Μπολοτάκη και ένα του Τσελεπίδη, 48-40 με 11-0 σερί οι Αργεντίνης, Γαλανής και Παππάς και από ένα καλάθι οι Χασιώτης και Μπολοτάκης για το τελικό 48-44 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Μητρομελέτης μείωσε σε 48-46, 52-46 με ένα καλάθι του Θερμού και ένα του Αργεντίνη, 52-51 με μια βολή του Μπολοτάκη και δύο καλάθια του Τσελεπίδη, 54-51 ο Θερμός, 54-56 με 0-5 των Τσελεπίδη και Μπέη, 55-56 με βολή του Αργεντίνη, 55-58 από τον Χρυσάνη, 57-58 με καλάθι του Παππά, 57-60 ο Τσελεπίδης ξανά και απάντηση με τρομερό 9-0 σερί στο φινάλε οι San Mames με τους Αργεντίνη, Παππά και Γαλανή για το τελικό 66-60 του αγώνα που έδωσε τη νίκη-πρόκριση στο Final 4 της κατηγορίας.

Για τους San Mames, πέρα από τον Παππά, πολύ καλό ματς έκανε και ο Θερμός με 16 πόντους, 15 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο. Για τα Peronia ξεχώρισε ο Τσελεπίδης με 29 πόντους, 13 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα και 2 τάπες.