33.3%
38.5%
28.0%
6.3%

Οι Underdogs κατέβηκαν με πολύ σημαντικές απουσίες, τις οποίες δεν μπόρεσαν να καλύψουν, με αποτέλεσμα οι String Raftors να κερδίζουν εύκολα με 60-36. MVP του αγώνα ήταν ο Νίκος Δημητρακόπουλος με 21 πόντους, 17 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν το μόνο που οι Underdogs κατάφεραν να “κρατήσουν” το θηρίο. Ο Δημητρακόπουλος ξεκίνησε το παιχνίδι με 6-0, 6-2 ο Σκαφτούρος, 8-2 ο Δημητρακόπουλος ξανά, 8-4 ο Κεαλόγλου, 10-4 ξανά ο Νίκος, 10-6 ο Κολέγκας, 13-6 ο Κούβαρης και 13-9 ο Ρούμπας για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι String Raftors ήταν καταιγιστικοί επιθετικά κι επομένως άνοιξαν τη διαφορά σε διψήφιο, σκοτώνοντας ετσι ψυχολογικά τους Underdogs. Ο Βάκκας έγραψε το 16-9, 16-11 ο Κολέγκας, 22-11 οι Μουσούλης, Θεοχάρης και Υφαντόπουλος, 22-13 ο Κεαλόγλου, 29-13 οι Δημητρακόπουλος και Κουταλίδης, 29-15 ο Ρούμπας, 32-15 ο Δημητρακόπουλος, 32-18 οι Ρούμπας και Αϊβαλιώτης και 33-18 με μια βολή του Υφαντόπουλου για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι String Raftors συνέχισαν στα κόκκινα, πήγαν τη διαφορά πάνω από τους 20 και στη συνέχεια έκαναν rotation. Ο Δέλλας μείωσε σε 33-21, 35-21 ο Μουσούλης, 35-23 ο Ρούμπας 50-23 με ένα 15-0 σερί οι Μπικάκης, Δημητρακόπουλος, Κουταλίδης και Θεοχάρης και 50-24 από τον Αϊβαλιώτη για να κλείσουμε την περίοδο.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Υφαντόπουλος και Μουσούλης έγραψαν το 54-24, 54-32 με ένα 0-8 οι Κεαλόγλου και Δέλλας, 58-32 οι Μουσούλης και Θεοχάρης, 58-34 ο Δέλλας, 60-34 ο Βάκκας και 60-36 ο Αϊβαλιώτης, σκορ με το οποίο έληξε ο αγώνας.

Για τους String Raftors, πέρα από τον Δημητρακόπουλο, πολύ καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Θεοχάρης, Κούβαρης, Μουσούλης και Κουταλίδης. Για τους Underdogs ξεχώρισαν οι Κεαλόγλου, Δέλλας και Ρούμπας.