22.2%
52.6%
37.3%
13.5%

Σε ένα πολύ ιδιαίτερο παιχνίδι, ενάντια σε δυο πολύ καλές ομάδες, οι TG VENOMS απέδρασαν με το ροζ φύλλο. Αν και πήραν διαφορά μέχρι και 18 πόντων, οι Bacardi Tel Aviv το πάλεψαν, μείωσαν στο σκορ, έφτασαν μέχρι και τους 4 πόντους, αλλά γνώρισαν τελικά την ήττα με 73-66.

Πόντο πόντο το 1ο δεκάλεπτο μέχρι το 4-4, για να τρέξουν ένα σερί 7-0 οι Venoms με τους Κοψιδά και Δαμανάκη. Το σερί θα το σπάσει ο Κτιστάκης με 4 προσωπικούς του πόντους, όμως ο Δαμανάκης με 2 ακόμα δικά του τρίποντα και και 2 καλάθια ξανά του Κοψιδά θα διαμορφώσουν το τελικό 23-9 δεκαλέπτου.

Οι Bacardi φυσικά και δεν ήθελαν να παραδοθούν εύκολα, έτρεξαν στον αιφθινδιασμο ουκ ολίγες φορές, άλλοτε με επιτυχία και άλλοτε όχι. Με τους Σκλαβενίτη, Μπούχαλη και Σουβλέρη να είναι οι κύριοι επιθετικοί εκφραστές κατάφεραν να μειώσουν την διαφορά στο ημίχρονο στους 10. Πολύ καλοί στο δεκάλεπτο για τους VENOMS οι Κοψιδάς και Δαμανάκης. Τελικό ημιχρόνου 37-27.

Δυο γρήγορα τρίποντα των Σουβλέρη και Σκλαβενίτη, έδωσαν πνοή στην επίθεση των Bacardi, αφού μείωσαν στους 4 την διαφορά. Ο Νεγρίν δίνει ανάσα στην ομάδα του, για να απαντήσει ο Μπούχαλης. Ενώ όλα έδειχναν πως θα μειωθεί κι άλλο η διαφορά, ο εκπληκτικός Κοψιδάς με 8 σερί προσωπικούς του πόντους, φέρνει την διαφορά στους 9 ξανά. Παρά την πολύ σκληρή προσπάθεια των Bacardi η διαφορά, παραμένει στους 10 με την λήξη του δεκαλέπτου. Τελικό σκορ 52-42.

Σουβλέρης για 2 μειώνει στους 8 γρήγορα, απάντηση όμως του Κοψιδά και ύστερα εις διπλούν του Νεγρίν. Και οι δύο ομάδες, εμφανώς κουρασμένες δεν το βάζουν κάτω, το παλεύουν μέχρι τέλους. Πολλά τα φάουλ στα τελευταία δύο λεπτά του αγώνα και πολλές ελεύθερες βολές για να σταματάει το ρολόι η «δικαιολογία» για τους μεν, για να μην δεχθούν κάποιο τρίποντο από τους δε. Τελικό σκορ αναμέτρησης μετά από έναν πολύ σκληρό αγώνα 73-66.

MVP ο φανταστικός για ακόμη μια φορά Γιώργος Κοψιδάς που μέτρησε 41 πόντους, 16 ριμπάουντ και 1 τελική πάσα. Πολύ καλοί και οι Δαμανάκης Γιάννης και Νεγρίν Ντέιβιντ.