33.3%
36.4%
25.6%
14.8%

Οι The Saints πήραν την νίκη 47-40 απέναντι στους MyRema State Warriors,με ανατροπή στο τρίτο δεκάλεπτο .Οι νικητές βρίσκονται μια νίκη μακριά από την τέταρτη θέση,με τους ηττημένους να ψάχνουν τα βρουν τα πατήματα τους στον 2 γύρο. MVP του αγώνα ο Κοντόπουλος με 7 πόντους,15 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με τρίποντο ο Βερύκιος 0-3 για τους MyRema State Warriors.Ο Δαγκλής με σουτ από την γωνία για το 2-3 για τους The Saints.Ο Βερύκιος με 4 πόντους και με τρίποντο ο Μπακάλης για το 2-10.Με 1/2 βολές ο Τσατσαρούνος για το 3-10.Με τρίποντο ο Μπακάλης και με καλάθι ο Σπυρόπουλος για το 3-15.Ο Καραγιάννης μείωσε σε 5-15 με σουτ .Ο Σπυρόπουλος με 1/2 βολές για το 5-16.Με 2/3 βολές ο Κοντόπουλος και με σουτ ο Δαγκλής για το 9-16.Το δεκάλεπτο τελείωσε 9-18 με καλάθι ο Ίσσαρης ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ.

Δεύτερο δεκάλεπτο και με σουτ ο Σαρδιανός ,με τρίποντο ο Βαρλάμης και με 1/2 βολές ο Τσατσαρούνος για το 15-18.Ο Βερύκιος με 1/2 βολές για το 15-19 για τους MyRema State Warriors.Με τρίποντο ο Σαρδιανός έγραψε το 18-19 για τους The Saints.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Ίσσαρης για το 18-21.Ο Δαγκλής με 1/2 βολές για το 19-21.Το δεκάλεπτο τελείωσε 19-25 με 1/2 βολές και τρίποντο ο Σταυρίδης .

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Κοντόπουλος μείωσε με σουτ 21-25 για τους The Saints.Ο Σταυρίδης σκόραρε με λει-απ το 21-27 για τους MyRema State Warriors.Με σερί 7-0 το σκορ έγινε 28-27 με τρίποντο ο Τσατσαρούνος και 4 πόντους από σουτ ο Σαρδιανός.Ισοπαλία 28-28 με 1/2 βολές ο Σπυρόπουλος.Ο Δαγκλής με σουτ έκανε το 30-28.Με 1/2 βολές ο Σταυρίδης το 30-29.Ο Δαγκλής την ασίστ ,το καλάθι ο Σαρδιανός και με σουτ ο Δαγκλής έγινε το 34-29.Ο Παληβογιάννης με σουτ μείωσε 34-31 και το δεκάλεπτο τελείωσε 35-31 με 1/2 βολές ο Κοντόπουλος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και με 1/2 βολές ο Δαγκλής και ο Τσατσαρούνος και ο Δαγκλής με σουτ για το 39-31 για τους The Saints.Με σουτ ο Παληβογιάννης και με coast to coast ο Σταυρίδης για το 39-35 για τους MyRema State Warriors.Με λει-απ ο Τσατσαρούνος έγραψε το 41-35.Με σουτ σκόραρε ο Παληβογιάννης και μείωσε σε 41-37.Ο Κοντόπουλος και ο Βαρλάμης ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ και ο Σαρδιανός με σουτ από την ασίστ του Δαγκλή έγραψαν το 47-37.Ο Σταυρίδης με 1/2 βολές και ο Σπυρόπουλος με σουτ έγραψαν το τελικό 47-40.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Σαρδιανός με 13 πόντους,3 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα, ο Δαγκλής με 12 πόντους ,5 ριμπάουντ, 6 ασίστ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο και ο Τσατσαρούνος με 8 πόντους,7 ριμπάουντ και 4 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Ίσσαρης με 4 πόντους ,20 ριμπάουντ και 1 ασίστ, ο Σταυρίδης με 10 πόντους,10 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα και ο Βερύκιος με 8 πόντους,8 ριμπάουντ,4 ασίστ και 3 κλεψίματα.