6.3%
54.5%
31.0%
25.0%

Από την αρχή έδειξαν ότι δεν κατέβηκαν για πλάκα οι Printfair κόντρα στους The Saints, με αποτέλεσμα να πάρουν τη νίκη τόσο άνετα όσο λέει το τελικό 37-57. MVP του αγώνα ήταν ο Καταραχιάς με 15 πόντους, 11 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Από την πρώτη περίοδο οι Printfair έβγαλαν ενέργεια σε άμυνα και επίθεση, καταφέρνοντας έτσι να παρουν ψυχολογία γιατί τους έβγαινε το μπάσκετ που ήθελαν να παίξουν. Ο Καταραχιάς σημείωσε το 0-3, ο Σαρδιανός μείωσε σε 2-3 και ο Κρητικός έβαλε ένα καλάθι για το 2-5. Σε 3-5 μείωσε ο Βαρλάμης, για να ακολουθήσει ένα 0-6 από Κρητικό, Αναγνώστη και Σωτηρίου για το 3-11. Σε 5-11 μείωσε ο Καλογερόπουλος, για να βάλουν συνδυαστικα τρεις πόντους οι Σωτηρίου και Καταραχιάς για το 5-14. Το τελικό 6-14 της περιόδου το έγραψε με μια βολή ο Κοντόπουλος.

Στη δεύτερη περίοδο το σενάριο έμεινε ίδιο. Οι Printfair ήταν εξαιρετικοί σε άμυνα και επίθεση πράγμα που σημαίνει ότι η διαφορά ξέφυγε. Αναγνώστης και Κρητικός σημείωσαν το 6-18. 4-0 από Τσατσαρούνο και Δαγκλή για το 10-18 και 0-4 από Αναγνώστη και Γιακουμή για το 10-22. Σε 12-22 μείωσε ο Βαρλάμης, για να γράψει το 12-24 ο Ευθυμιάδης. Μια βολή από τον Βαρλάμη για το 13-24 και 0-5 από τους Γιακουμή και Αλεξόπουλο για το 13-29. Το τελικό 14-29 του ημιχρόνου γράφτηκε από τον Σαρδιανό.

Στην τρίτη περίοδο οι The Saints βρήκαν τρύπες, έβαλαν πόντους, όμως οι Printfair συνέχισαν να είναι καλοί στην επίθεση και έτσι η διαφορά παρέμεινε ψηλά. Ο Δαγκλής μείωσε σε 16-29, ο Γιακουμης απάντησε για το 16-31 και ξανά στους 13 το ματς από τον Κοντόπουλο (18-31). Μια βολή από τον Κρητικό για το 18-32 και μια από τον Δαγκλή για το 19-32. Καλάθι από τον Καταραχιά για το 19-34 και 4-0 από τον Καραγιάννη για το 23-34. Ευθυμιάδης και Καταραχιάς έκαναν ένα 0-5 και ανέβασαν ξανά στους 16 τη διαφορά (23-39), για να ακολουθήσει ένα 4-0 από Δαγκλή και Τσατσαρούνο. Το τελικό 27-41 της περιόδου γράφτηκε από μια βολή του Καταραχιά και μια του Θάνου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Printfair συνέχισαν να σκοτώνουν τους The Saints που ήδη είχαν αποδεχθεί την ήττα τους. Γιακουμης και Κρητικός σημείωσαν το 27-45, για να απαντήσει με γκολ φάουλ ο Καλογερόπουλος για το 30-45. 2/2 βολές από τον Γιακουμη για το 30-47 και τρίποντο από τον Καλογερόπουλο για το 33-47. Γιακουμής και Ευθυμιάδης έτρεξαν ένα 0-5 για το 33-52, για να απαντήσουν με 4 πόντους οι Καλογερόπουλος και Κοντόπουλος για το 37-52. Το τελικό 37-57 του αγώνα γράφτηκε από ένα καλάθι του Ασημακόπουλου και ένα τρίποντο του Καταραχιά.

Πέρα από τον Καταραχιά, πολύ καλή εμφάνιση έκαναν και οι Γιακουμής και Ασημακόπουλος για τους Printfair. Για τους The Saints ξεχώρισαν οι Καλογερόπουλος, Κοντόπουλος και Βαρλάμης.