33.3%
54.2%
33.3%
28.1%

Οι Tomahawks παρόλο που βρέθηκαν να χάνουν με 12 στο ημίχρονο, έδειξαν ψυχικό σθένος και έκαναν την ανατροπή στο 2ο για να πάρουν την πρώτη τους νίκη στο φετινό Summer League απέναντι στους πολύ δυνατούς Clerks με 71-64. MVP του αγώνα ήταν ο Νίκος Καμακάρης με 18 πόντους, 15 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα και 4 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο Tomahawks και Clerks μπήκαν καυτοί στο ματς, όμως κάπου στα μισά οι δεύτεροι έδειξαν να χάνουν τη συγκέντρωση τους με αποτέλεσμα η ομάδα του Γώγολου να κλείνει την περίοδο με προβάδισμα δύο κατοχών. Ο Καποδίστριας άνοιξε το σκορ στο παιχνίδι, ο Ιωαννίδης απάντησε με τρίποντο για το 2-3, 4-3 ο Κωστακόπουλος, 4-5 ο Ράνης, 8-5 οι Κωστακόπουλος και Κουμάντος, 8-10 οι Ιωαννίδης και Ράνης και Σκαντζής, 15-10 με ένα 7-0 σερί δια χειρός Καμακάρη, 15-12 ο Θανάσης και απάντηση από τον Κωστακόπουλο για να κλείσουμε το δεκάλεπτο με τους Tomahawks να είναι μπροστά με 17-12.

Στην δεύτερη περίοδο η ομάδα του Γεράσιμου Γώγολου ήταν αρκετά νωθρη, κάτι που το πλήρωσε ακριβά καθώς βρέθηκε να χάνει στο ημίχρονο με 12 πόντους. Ο Σκαντζής μείωσε σε 17-14, 19-14 ο Ανδριαδάκης, 19-17 ο Ιωαννίδης, 20-17 ο Ανδριαδάκης, 20-20 ο Ιωαννίδης, 24-20 οι Καποδίστριας και Κουμάντος, 24-34 με ένα φοβερό 0-14 σερί οι Clerks με τους Χαντζή, Ρίζα και Σκαντζή, 26-34 ο Ανδριαδάκης και ένα καλάθι του Ιωαννίδη και δύο βολές του Σκαντζή για το τελικό 26-38 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες είχαν ακριβώς αντίθετη εικόνα από αυτήν της δεύτερης. Οι Tomahawks έκαναν ότι ήθελαν στο παρκέ, ενώ οι Clerks μάγκωσαν επιθετικά, με αποτέλεσμα η ομάδα του Γώγολου να ανατρέπει το εις βάρος της -12 και να περνάει μπροστά με 4 πόντους. Ο Ανδριαδάκης μείωσε σε 28-38, 28-39 ο Ιωαννίδης, 39-39 με ένα 11-9 σερί οι Ανδριαδάκης και Κωστακόπουλος, 39-42 ο Ιωαννίδης, 41-42 ο Κωστακόπουλος ξανά, 41-44 ο Θανάσης και 48-44 με ένα 7-0 σερί στο τέλος της περιόδου από τους Κωστακόπουλο, Νάμα και Καποδίστρια για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο οι Clerks προσπάθησαν με όλες τους τις δυνάμεις για την ανατροπή, όμως οι Tomahawks έμειναν συγκεντρωμενοι και πήραν τη νίκη χωρίς να έχουν ιδιαίτερο άγχος στο τέλος. Ο Θανάσης μείωσε σε 48-46, 51-46 ο Καμακάρης, 51-48 ο Ρίζας, 55-48 οι Καμακάρης και Ανδριαδάκης, 55-51 με γκολ φάουλ ο Ιωαννίδης, 56-51 ο Κωστακόπουλος, 56-53 ο Σκαντζής, 59-53 ο Καμακάρης, 59-54 ο Σκαντζής, 62-54 οι Καμακάρης και Γώγολος, 62-55 ο Γρέζης, 67-55 οι Κωστακόπουλος και Γώγολος ξανά, 67-58 ο Γρέζης, 69-58 ο Ανδριαδάκης, 69-62 ο Ιωαννίδης, 71-62 ο Ανδριαδάκης και δύο βολές από τον Χαντζή στο φινάλε για το τελικό 71-64 του αγώνα.

Για τους Tomahawks, πέρα από τον Καμακάρη, καταπληκτική εμφάνιση έκαναν επίσης οι Κωστακόπουλος και Ανδριαδάκης. Για τους Clerks ξεχώρισαν οι Ιωαννίδης και Σκαντζής.