20.0%
55.6%
55.3%
12.5%

Οι Tsatsoi Kings προσπάθησαν ως συνήθως να κλέψουν το ματς στο τέλος γυρνώντας τη διαφορά από το -15 στο καλάθι, όμως οι Τουβλέικερς έμειναν ψύχραιμοι στο φινάλε και πήραν το διποντο κερδίζοντας με 58-63. MVP του αγώνα ήταν ο Γιώργος Αγκουριδάκης με 10 πόντους, 16 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και 3 τάπες.

Στο πρώτο οι Tsatsoi Kings ξεκίνησαν με ένα τρίποντο του Φωτόπουλου, 3-2 ο Αγκουριδάκης, 5-2 ο Πιτσαλίδης, 5-4 ο Μητσόπουλος, 11-4 οι Φωτόπουλος και Τσέλος, 11-7 οι Ρίκος και Κοσκέρας, 14-7 ο Ξενόπουλος, 14-10 οι Ρίκος και Μητσόπουλος, 18-10 οι Πιτσαλίδης και Τσέλος και 18-15 οι Αγκουριδάκης και Μητσόπουλος για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Τουβλέικερς άρχισαν να βρίσκουν ρυθμό και πήραν κεφάλι στο σκορ. Λεμπούσης, Κοσκέρας και Μαρίνος έγραψαν το 18-23, 21-23 οι Χαραλαμπόπουλος και Τσέλος, 21-29 Ρίκος και Κοσκέρας, 23-29 ο Τσέλος, 23-31 ο Ρίκος, 27-31 ο Πιτσαλίδης και 27-32 ο Κοσκέρας για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Τουβλέικερς επαιζαν “μόνοι” τους, καθώς υπήρξε ένα επιθετικό μπλακ άουτ των Tsatsoi Kings που τους άφησε αρκετά πίσω στο σκορ. Ρικος, Λειβαδάς και Μητσόπουλος έγραψαν το 27-42, Πιτσαλίδης και Ξενόπουλος μείωσαν σε 32-42, 32-46 οι Ρικος και Μητσόπουλος, 35-46 ο Ξενόπουλος και 35-50 οι Αγκουριδάκης και Μητσόπουλος για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο οι Tsatsoi Kings έκαναν την αντεπίθεση τους, μείωσαν μέχρι και στο καλάθι, όμως οι Τουβλέικερς έμειναν ψύχραιμοι, κράτησαν το προβάδισμα και πήραν τη νίκη. Ο Τσέλος μείωσε σε 37-50, 37-52 ο Ρίκος, 44-52 οι Τσέλος και Νίκος Ξενόπουλος, 44-53 ο Μητσόπουλος, 49-53 οι Σπυράτος, Τσέλος και Τάσος Ξενόπουλος, 49-54 ο Αγκουριδάκης, 52-54 ο Τσέλος, 52-56 ο Μητσόπουλος, 54-56 ο Ξενόπουλος, 54-60 οι Μητσόπουλος και Κοσκέρας, 57-60 οι Τσέλος και Ξενόπουλος ξανά, 57-63 οι Αγκουριδάκης και Λειβαδας και μια βολή από τον Πελεκούδα για να γραφτεί το τελικό 58-63 του αγώνα.

Για τους Τουβλέικερς, πέρα από τον Αγκουριδάκη, σε πολύ καλή βραδιά βρέθηκαν επίσης οι Μητσόπουλος και Ρίκος. Για τους Tsatsoi Kings ξεχώρισαν οι Τσέλος, Ξενόπουλος και Πιτσαλίδης.