21.7%
40.0%
26.3%
31.3%

Tsatsoi Kings και Error 404 πάλευαν στα ίσια για τρία δεκάλεπτα στην πρεμιέρα τους στη φετινή σεζόν, με τους πρώτους να φεύγουν τελικά με τη νίκη χάρη σε ένα τρομερό ξέσπασμα με 15-0 σερί στο τελευταίο δεκάλεπτο που τους έδωσε άνεση για να φύγουν με πρώτο ροζ φύλλο της χρονιάς με 66-51. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Παναγιώτης Κελεπούρης με 19 πόντους, 14 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 3 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Μωυσίδης άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Error 404, ο Κελεπούρης απάντησε με δύο συνεχόμενα καλάθια για τους Tsatsoi Kings και τους έβαλε μπροστά με 4-2, οι Ζερμπίνος και Μωυσίδης απάντησαν με 0-5 και έδωσαν να προβάδισμα στους Error 404 με 4-7, 11-7 με απάντηση με 7-0 σερί οι Κελεπούρης και Πελεκούδας και νέο 0-5 οι Error 404 με τον Γαλάτη και τον Κοντακίδη για να κλείσουν το πρώτο δεκάλεπτο έχοντας προβάδισμα στο σκορ με 11-12.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Μασούρας έβαλε καλάθι για το 11-14, οι Κελεπούρης και Ασημάκης απάντησαν με 9-0 σερί και έγραψαν το 20-14, 20-16 από τον Μασούρα, 22-16 ο Παρασκευόπουλος, 22-18 ξανά ο Μασούρας, 31-18 με νέο 9-0 σερί οι Τσέλος, Πελεκούδας και Ασημάκης και απάντηση του Γαλάτη με 4 δικούς του συνεχόμενους πόντους για το τελικό 31-22 του πρώτου ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Γαλάτης μείωσε σε 31-24, ο Πελεκούδας ανέβασε στο 33-24, 33-26 ο Μπούρας, 38-26 με ένα καλάθι του Λίτσα και ένα τρίποντο του Τσέλου, 38-28 με δύο βολές του Ζερμπίνου, 40-28 με νέο καλάθι του Λίτσα, 40-31 με τρίποντο του Γαλάτη, 41-31 με μια βολή του Πελεκούδα, 41-35 με ένα καλάθι του Μωυσίδη και ένα του Γαλάτη 43-35 από τον Τσέλο, 43-38 με τρίποντο του Κοντακίδη, 47-38 με ένα καλάθι του Τσέλου και ένα του Κελεπούρη και απάντηση των Error 404 με μια βολή του Ζερμπίνου και ένα τρίποντο του Γαλάτη για το τελικό 47-42 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο Λίτσας, Ασημάκης, Παρασκευόπουλος και Τσέλος ξεκίνησαν με 15-0 σερί και ανέβασαν τη διαφορά στο 62-42, 62-44 με καλάθι του Μασούρα, 64-44 ξανά ο Τσέλος, 64-46 από τον Μπούρα, 66-46 ο Ασημάκης και 0-5 σερί από τους Ζερμπίνο, Μασούρα και Γαλάτη για το τελικό 66-51 του παιχνιδιού.

Για τους Tsatsoi Kings, πέρα από τον Κελεπούρη, πολύ καλό ματς έκανε και ο Τσέλος με 16 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα. Για τους Error 404 ξεχώρισε ο Γαλάτης με 19 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα.