13.0%
50.0%
50.0%
16.7%

Αήττητοι παρέμειναν και σε αυτή την αγωνιτστική οι σκληροτράχηλοι Pimps σε ένα γεμάτο ένταση παιχνίδι, με σκληρές άμυνες μέσα στη ρακέτα , με τους γηπεδούχους Tsatsous να μην καταφέρνουν να βρούν λύσεις έξω απο την γραμμή των 6 και 75 με αποτέλεσμα να επιτρέπουν στους Pimps να βρίσκουν  transition ρυθμό και να έχουν εύκολο σκορ. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Tsatsoi πέρασαν μπροστά με 37-36 εκμεταλλευόμενοι τον εκνευρισμό που είχε δημιουργηθεί στους Pimps μετά τις διαμαρτυρίες και τις τεχνικές ποινές που δόθηκαν , αλλά στη τελευταία περίοδο η ομάδα του Βασιλειάδη συγκεντρώθηκε και έκανε το παιχνίδι της, παίρνοντας μία διαφορά 11 πόντων και μετά απο μία σχετική χαλάρωση στα τελευταία λεπτά άφησε τους μαχητικούς Tsatsous να πλησιάσουν , χωρίς όμως να απειληθούν και τελικά να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα με σκορ 59-63.MVP της αναμέτρησης το πολυεργαλείο ονόματι Ζουρνατσίδης , ο οποίος έβαλε 6 πόντους, μάζεψε 14 ριμπάουντ, έβγαλε 4 ασίστ και έκανε 4 κλεψίματα και 1 τάπα!

Στο πρώτο δεκάλεπτο το σκορ άνοιξε ο Τσέλος για το 2-0,2-7 με σκορ απο τους Βασιλειάδη,Μητρόπουλο και Ζάκα, 4-7 με δίποντο του Πελεκούδα, 4-11 με σκορ απο τους Κοιλάκο και Απτόσογλου, δίποντο του Λίτσα για το 6-11, Κοιλάκος ξανά για το 6-13,8-13 με δίποντο του Παρασκευόπουλου με τον Μεντή να κλείνει την περίοδο με τρίποντο για το 8-16.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Πελεκούδας έκανε το 12-16 με δύο δικά του δίποντα, 12-18 απο τον Μεντή, καλάθι του Λίτσα για το 14-18, βολές απο τον Μεντή και 14-20, 8-0 σερί των Tsatswn με δύο τρίποντα απο τις 45 μοίρες του Τσέλου και καλάθι του Λίτσα για το 22-20, βολές του Μεντή και δίποντα απο τους Ζουρνατσίδη και Κοιλάκο για το 22-26, άλλο ένα τρίποντο του Τσέλου για το 25-26 με τον Μεντή να τελειώνει το ημίχρονο με δικό του δίποντο και σκορ 25-28.

Μετά την ανάπαυλα ο Παρασκευόπουλος έκανε το  27-28, 6-0 σερί με σκορ απο τους Κοιλάκο,Μητρόπουλο και Ζουρνατσίδη για το 27-36, με τους Tsatsous να κάνουν 10-0 σερί και να περνάνε μπροστά με τους Πελεκούδα,Παπαδάκη,Παρασκευόπουλο και Τσάτο για το 37-36, απάντηση με τρίποντο του Απτόσογλου και 37-39, δύο βολές του Τσέλου για το 39-39 με τον Μεντή να βάζει πολύ δύσκολο δίποντο buzzer beater για το 39-41 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο  οι Pimps μπήκαν πολύ δυνατά με 0-8 σερί απο τους Μεντή, Κοιλάκο,Απτόσογλου και Ζουρνατσίδη, αφήνοντας με 10 πόντους πίσω τους Tsatsous με σκορ 39-49, δίποντο του Τσέλου για το 41-49, δύο δίποντα απο τους Απτόσογλου και Μεντή για το 41-53, 45-53 με καλάθια απο τους Λίτσα και Τσέλο, τρίποντο του Απτόσογλου για το 45-56, απάντηση του Σπυράτου και 47-56,47-58 απο τον Μεντή, βολές του Λίτσα και δίποντο του Τσάτου για το 51-58, Κοιλάκος και Μητρόπουλος σε καταστάσεις αιφνιδιασμού για το 51-62, βολές του Λίτσα και δίποντο για το 55-62, βολή του Μητρόπουλου για το 55-63, με τους Tsatsous να βρίσκουν 4 τελευταίους πόντους απο τον Λίτσα και τον Σπυράτο για το τελικό 59-63 της αναμέτρησης.

Εκτός του MVP Ζουρνατσίδη σε πολύ καλή βραδιά βρέθηκε ο Μεντής με 19 πόντους και 3 ριμπάουντ , ενώ για τους Tsatsous ξεχώρισε ο Παρασκευόπουλος με 6 πόντους, 10 ριμπάουντ,2 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 μπλόκ.