17.4%
47.1%
20.0%
16.1%

Οι TUNE SQUAD νικητές απέναντι στους Carnavaliers με 49-37 τελικό σκορ, το οποίο ωστόσο προήλθε δυσκολότερα απ’ ότι δείχνει ο τελικός πίνακας. Οι δύο ομάδες ήταν ανταγωνιστικότατες, προσφέροντας πολύ ωραίες φάσεις καθ’ όλη την διάρκεια του παιχνιδιού, όμως οι νικητές είχαν περισσότερς λύσεις επιθετικά, σε συνδυασμό με το καθαρό μυαλό και πήραν άξια το ροζ φύλλο.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους Carnavaliers να παίρνουν κεφάλι, δείχνοντας από νωρίς πως το παιχνίδι θα παιχτεί στα ίσα. 2-7 το σκορ μετά από καλάθια των Δεληγιάννη, Πασχαλίδη και από την άλλη μερια Οικονόμου. Η διαφορά θα μαζευτεί μέχρι το τέλος του δεκαλέπτπυ για να λήξει στο 16-17.

Το δεύτερο μέρος του 1ου ημιχρόνου είχε διαφορετικό πρωταγωνιστή, αφού οι μωβ μέσα από την άμυνά τους κατάφερναν να βρίσκουν ρυθμό και να χτυπάνε πάνω σε ό,τι τους δίνει η άμυνα. Τελικό σκορ ημιχρόνου 31-22.

Δεληγιάννης για 2, απάντηση με 5 σερί από τον Οικονόμου και ένα καλάθι του Λιαράκου. Παπαγρηγοριάδης και Πασχαλίδης ευστοχούν έκαστως από ένα δίποντο, ενώ οι Καρύκας, Ιωσηφίδης και Λιαράκος απαντούν. Τελικό δεκαλέπτου 43-31.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι μαύροι φαίνονταν κουρασμένοι, καθώς δεν έγινε ουσιαστική προσπάθεια να γυρίσει το παιχνίδι και για αυτό τον λόγοη διαφορά κυμαινόταν συνεχώς από τους 10 έως 12 πόντους. Τελικό σκορ αναμέτρησης 49-37.

Πολυτιμότερος του αγώνα φυσικά ο Οικονόμου Νίκος, που ήταν παντού και με 21 πόντους, 14 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 4 κλεψίματα και 1 κόψιμο γέμισε όλες του τις στατιστικές κατηγορίες.