7.1%
40.7%
24.4%
0.0%

Οι Underdogs κέρδισαν τους Angels με 44-33 για να πάρουν ένα σημαντικό ροζ φύλλο για το 4-3, ρίχνοντας στο 4-4 τους αντιπάλους τους. Οι νικητές μπήκαν στο ματς πολύ καλά, προηγήθηκαν με 17 πόντους, είδαν τους Angels να ισοφαρίζουν, αλλά ο Τσικνάκος με 10 πόντους στα τελευταία λεπτά καθάρισε το ματς με ένα 13-2 σερί για την ομάδα του.

Το ματς ξεκίνησε με 5-0 από Ντζιλέπτη και Κούλουμπο, με τον Κακομανώλη να απαντά. Οι Underdogs έτρεξαν ένα 8-0 με τον Κούλουμπο, τον Τσικνάκο, τον Μαραγκό και τον Καρακώστα για το 13-2, με τον Κοντοπάνο να το σταματά από τη γραμμή των βολών, για να κλείσει το δεκάλεπτο στο 15-4 από τον Αλεξόπουλο.

Στη 2η περίοδο ο Σελεπές με τον Τζέκο και τον Στεργίου μείωσαν σε 15-9, αλλά ο Σταθόπουλος με τον Καρακώστα γρήγορα απάντησαν για το 20-9. Οι Angels μείωσαν σε 20-11 με τον Σερέφα, αλλά δέχτηκαν ένα 7-0 από Αλεξκόπουλο, Ντζιλέπη, Μαραγκό και Τσικνάκο, για να κλείσει στο 27-11 το ημίχρονο.

Μία βολή του Κεφάλα έφερε το ματς στο 27-12 στις αρχές της επανάληψης, με τον Βαμβακά να απαντά για το 29-12 και το +17 της ομάδας του, η μεγαλύτερη διαφορά στο ματς. Οι Angels βελτίωσαν την άμυνά τους, δεν επέτρεψαν στους Underdogs να σκοράρουν ξανά στην περίοδο, με ένα 0-11 κατάφεραν να μειώσουν σε 29-23, με τον Σελεπέ, τον Τζέκο, τον Κοντοπάνο και τον Γιακούμη να γράφουν τους πόντους.

Το σερί έφτασε στο 0-13 στο 4ο δεκάλεπτο, όταν ο Σελεπές μείωσε σε 29-25. Ο Underdogs πήραν βολές για το 31-25, με τον Κοντοπάνο να γράφει ένα προσωπικό 0-5 για το 31-31 και την ισοφάριση. Κάπου εκεί άρχισε να μιλά ο Τσικνάκος, με δύο βολές έφερε το ματς στο 33-31, με τον Σερέφα να βάζει μία πριν τρέξει ένα 6-0 ο Τσικνάκος για το 39-32. Ο Πλαγιαννάκος το διέκοψε με μια βολή, για να τον μιμηθεί ο Σταθόπουλος και να έρθει ο Τσικνάκος για το 42-33 των Underdogs, με τον Μαραγκό να κλείνει το ματς με βολές στο 44-33.

Για τους νικητές ο Τσικνάκος είχε 14 πόντους, 9 ριμπάουντ, ο Αλεξόπουλος 5 πόντους, 8 ριμπάουντ, ο Μαραγκός 6 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Σταθόπουλος 4 πόντους, 4 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 2 κλεψίματα. Για τους Angels ο Κοντοπάνος είχε 9 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Σελεπές 8 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 τάπες, ο Τζέκος 6 πόντους, 8 ριμπάουντ.