18.5%
64.3%
35.4%
29.4%

Παιχνίδι με χαρακτήρα knock out ήταν το δεύτερο ματς τη σειράς μεταξύ Underdogs και Oklaχωμα Thunder με τους δεύτερους να νικούν με 41-58 έχοντας σε πολύ καλή μέρα με double double σε πόντους και ριμπάουντ τους Ανδρικόπουλο και Παπαναστασίου.

Στο ξεκίνημα του παιχνιδιού οι δύο ομάδες ήταν εύστοχες επιθετικά με τους Oklaχωμα Thunder να πηγαίνουν στο 10-5 με καλάθι του Τσάπαλου για να μειώσουν οι Underdogs και το πρώτο δεκάλεπτο να κλείνει στο 17-11 με τον Παπαναστασίου απ τη μία και το Ζήση απ την άλλη να σκοράρουν.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο ρυθμός των δύο ομάδων έπεσε με τους Oklaχωμα Thunder να έχουν μια διαφορά 89 πόντων και να την συντηρούν σε όλο το δεκάλεπτο και με τους Underdogs να κρατιούνται με νύχια και με δόντια κοντά στο σκορ κυρίως με καλάθια του Βαμβακά για να πάνε στο ημίχρονο πίσω στο σκορ με 28-21.

Στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου οι Underdogs μπήκαν αποφασισμένοι να μη παρατήσουν το παιχνίδι και ήδη στα πτώτα 2 λεπτά το σκορ ήταν 28-28.Η συνέχεια όμως δεν ήταν ανάλογη με τον Ανδρικόπουλο να κάνει τρομακτικό δεκάλεπτο με 14 πόντους η Τρίτη περίοδος έκλεισε στο 41-33.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Underdogs έμειναν από δυνάμεις χωρίς να μπορούν κάπως να απειλήσουν τους Oklaχωμα Thunder οι οποίοι πήγαν την διαφορά στους 11 με καλάθι του Παπαναστασίου για το 45-34.Με την διαφορά να ξεφεύγει και άλλο και το τελικό 58-41 να βρίσκει τους Oklaχωμα Thunder με την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Απ τους νικητές ο Ανδρικόπουλος είχε 25 πόντους και 11 ριμπάουντ ο Παπαναστασίου 12 πόντους και 11 ριμπάουντ και 10 πόντους ακόμα πρόσθεσε ο Δέλλιος.Για τους Underdogs o Ζήσης είχε 10 πόντους ο Βαμβακάς 8 πόντους και 11 ριμπάουντ και ο Βογιατζάκης έβαλε άλλους 8 πόντους.