11.8%
45.5%
35.4%
47.6%

Το νικηφόρο σερί των Κένταυρων αυξήθηκε στις έξι νίκες, καθώς επικράτησαν των Underdogz με το επιβλητικό 35-69. Το ματς ήταν παράσταση για ένα ρόλο, γεγονός που οφείλεται εν μέρει στη διαφορά βάθους του ρόστερ (6 παίκτες των Underdogz έναντι 11 παικτών των Κένταυρων). Από το ξεκίνημα του ματς οι νικητές έδειξαν τις διαθέσεις τους, παίρνοντας διψήφια διαφορά στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου. Το ημίχρονο έκλεισε με τη διαφορά να είναι στους 28 πόντους (18-46), με τον Αδαμάκη να κάνει πράγματα και θαύματα στην επίθεση. Στο δεύτερο μέρος, οι Κένταυροι χαμήλωσαν το ρυθμό στην επίθεση, αλλά με την εξαιρετική τους άμυνα υποχρέωσαν τους Underdogz σε 25 λάθη, μην επιτρέποντάς τους να μειώσουν την απόσταση που τους χώριζε. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Γιάννης Αδαμάκης, ο οποίος «καθάρισε» το ματς για την ομάδα του από το πρώτο μέρος, σημειώνοντας συνολικά 23 πόντους, 1 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με τους Κένταυρους να μπαίνουν δυνατά και να πιέζουν σε όλο το γήπεδο, έχοντας τον Ματλά στην άμυνα (4 κλεψίματα) και τον Αδαμάκη στην επίθεση (9 πόντοι). Ο Καραχάλιος άνοιξε το σκορ με το καλημέρα (2-0), ο Ρέντας μετά από ωραία πάσα του Καριώτη ισοφάρισε σε 2-2, ο Πίτσος με τρίποντο σημείωσε το 5-2 και ακολούθησε σερί 0-8 των Κένταυρων για το 5-10 με τους Αδαμάκη και Ματλά. Ο Στεβόλαιμος με «καλάθι και φάουλ» μείωσε σε 8-10, ο Αντωνίου πέτυχε το 8-12 και ο Ιωάννου το 10-12. Το πρώτο δεκάλεπτο τελείωσε με σκορ 10-23, έπειτα από σερί 0-11 των Κένταυρων με δίποντο του Καριώτη και τρία συνεχόμενα τρίποντα από Αδαμάκη, Μπαντούνα και Παγώνη.

Στη δεύτερη περίοδο, είχαμε ακριβώς το ίδιο σκηνικό με της πρώτης. Ο Κορδαλής από κοντά για το +15 (10-25), ο Αλικάκης μετά από όμορφη συνεργασία με τον Στεβόλαιμο έγραψε το 12-25, ο Ρέντας με τρίποντο έκανε το 12-28, απάντηση από τον Πίτσο με τον ίδιο τρόπο για το 15-28 και σερί 0-8 των Κένταυρων για το 15-36 με τους Ρέντα και Αδαμάκη. Ο Καραχάλιος μείωσε σε 17-36 και οι Ρέντας, Αδαμάκης αύξησαν τη διαφορά στο +23 (17-40). Με μία βολή του Καραχάλιου έγινε το 18-40 και με νέο σερί των Κένταυρων, 0-6, το σκορ του ημιχρόνου έκλεισε το 18-46 δια χειρός Καριώτη και Αδαμάκη.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια με τους Κένταυρους να μην επιτρέπουν στους Underdogz το εύκολο καλάθι, ενώ η διαφορά αυξήθηκε περισσότερο. Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με πέντε προσωπικούς πόντους του Παγώνη για το 18-51, οι Αλικάκης και Ιωάννου μείωσαν σε 22-51 και με σερί 0-7 το σκορ της τρίτης περιόδου γράφτηκε 22-58 με τους Καλογερόπουλο, Κορδαλή και Παγώνη.

Τέταρτη, και τελευταία, περίοδος στο ματς με τους Underdogz να ισορροπούν λίγο την κατάσταση αλλά με τη διαφορά να έχει φτάσει στους 36 πόντους το παιχνίδι είχε ήδη κριθεί. Πιο συγκεκριμένα, οι Στεβόλαιμος και ο Καραχάλιος μείωσαν στους 30 (28-58), ο Αδαμάκης έκανε το 28-60, ο Κάζας το 30-60 και ο Ρέντας με το τρίτο προσωπικό του τρίποντο σημείωσε το 30-63. Στη συνέχεια, ο Στεβόλαιμος με ωραία ενέργεια έκανε το 34-65 και με δύο καλάθια από Δρόση και Ρέντα το σκορ έγινε 34-69. Το τελικό σκορ του αγώνα, 35-69, γράφτηκε με μία βολή του Κάζα με τους Κένταυρους να συνεχίζουν τις σαρωτικές εμφανίσεις και να παίρνουν ακόμα ένα ροζ φύλλο.

Πέρα από τον Αδαμάκη, για τους νικητές ξεχώρισαν, επίσης, οι Καριώτης, Ρέντας, Μπαντούνας και Παγώνης. Για τους Underdogz, προσπάθησαν ο Πίτσος και ο Κάζας.