18.2%
57.1%
34.0%
5.9%

Underdogz vs Κατσαπλιαϊκός 45-47.Ένα απίστευτο ντέρμπι με συγκλονιστικό φινάλε,με τις δύο ομάδες να είναι συνέχεια κοντά στο σκορ.Με ανατροπή (1:38) πριν το φινάλε το 43-39 έγινε 43-47 και ο Κατσαπλιαϊκός κατάφερε να κλέψει το ματς.Mvp του παιχνιδιού ο Παυλίδης με 20 πόντους, 10 ριμπάουντ, 1ασίστ και 4 κλεψίματα.

Ο Κατσαπλιαϊκός πήρε το προβάδισμα 0-4 με τον Μαμμάς και τον Βανδώρο να σκοράρουν με σουτ. Οι Underdogz απάντησαν με 6-0 και πέρασαν μπροστά στο σκορ με 6-4 με σκόρερ τον Πέττα, τον Λιόλιο και τον Κεφαλά. Ισοφάρισε 6-6 ο Μαμμάς με σουτ και ο Κεφαλάς με σουτ πέτυχε το 8-6.Ο Μαμμάς με σουτ από την γωνιά ισοφάρισε 8-8 και το δεκάλεπτο τελείωσε 10-8 με λει-απ ο Στεβόλαιμος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και με 2/2 βολές ο Κεφαλάς έκανε το 12-8 για τους Underdogz. Απάντησε ο Παυλίδης με 2/2 βολές το 12-10 για τον Κατσαπλιαϊκό. Ο Πούλιος με 1/2 βολές το 13-10 και ο Καραμπίνος ισοφάρισε με τρίποντο 13-13.Ο Καραχάλιος με σουτ έκανε το 15-13 και ξανά ο Καραμπίνος με λει-απ το 15-15.Ο Λιόλιος μοίρασε την ασίστ και ο Καραχάλιος σκόραρε το 17-15.Ο Παυλίδης με ντραιβ το 17-17 και το δεκάλεπτο τελείωσε με 18-17 με 1/2 βολές ο Πούλιος.

Τρίτο δεκάλεπτο και οι Underdogz ξέφυγαν στο σκορ με 24-17 ,αρχικά με ντραιβ ο Κεφαλάς και ο Λιόλιος, Κιντόνης , με σουτ. Ο Παυλίδης με coast to coast το 24- 19 για τον Κατσαπλιαϊκό.Ο Πούλιος με σουτ πέτυχε το 26-19 .Ο Παπαδόπουλος σκόραρε από το ζωγραφιστό και με γκολ φάουλ ο Παυλίδης το σκορ έγινε 26-24.Ο Κεφαλάς με σουτ το 28-24.Ο Κατσαπλιαϊκός ισοφάρισε 28-28 με σουτ ο Κώσταντινίδης και με 2/2 βολές ο Βανδώρος. Το 30-28 πέτυχε με ντραιβ ο Στεβόλαιμος. Ο Καραμπίνος και Βανδώρος έγραψαν το 30-32 .Το δεκάλεπτο τελείωσε 31-32 με 1/2 βολές ο Κεφαλάς.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Παυλίδης μετά από κλέψιμο σκόραρε το 31-34 για τον Κατσαπλιαϊκό. Ο Καραχάλιος με τρίποντο ισοφάρισε 34-34.Ο Παυλίδης με 2/2 βολές το 34-36 και νέα ισοπαλία με σκόρερ τον Λιόλιο 36-36.Ο Παυλίδης με 1/2 βολές το 36-37 και ο Κεφαλάς με τρίποντο το 39-37.Ύστερα από κλέψιμο ισοφάρισε ο Καραμπίνος 39-39. Ο Πούλιος με σουτ και ο Κιντόνης με λει-απ πέτυχαν το 43-39.Με σερί 0-8 στα τελευταία 2 λεπτα του παιχνιδιού ο Κατσαπλιαϊκός πέρασε μπροστά στο σκορ με 43-47,με κορυφαίο τον Παυλίδη που πέτυχε 6 συνεχόμενους πόντους ,από το ζωγραφιστό 43-41 (1:38)με ντραιβ ισοφάρισε 43-43 (0:59)και ξανά από το ζωγραφιστό 43-45 (0:51), ο Καραχάλιος άστοχο τρίποντο(0:28) , και τον Βανδώρο να σκοράρει το 43-47(0:06) από το ζωγραφιστό.Ο Λιόλιος με την λήξη του παιχνιδιού έγραψε το τελικό 45-47.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Καραμπίνος με 9 πόντους,10 ριμπάουντ,3 κλεψίματα  και 4 κοψίματα

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Πούλιος με 6 πόντους,12 ριμπάουντ,1 ασίστ,2 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Κεφαλάς με 14 πόντους,6 ριμπάουντ,1 ασίστ ,3 κλεψίματα και 1 κόψιμο.