10.0%
53.8%
44.7%
9.7%

Αγώνας με έναν πρωταγωνιστή αποδείχτηκε η αναμέτρηση των Underdogz με τους The Saints. Η διαφορά ήταν σε μονοψήφιο αριθμό μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο και από κει και μετά οι The Saints δεν κοίταξαν ποτέ πίσω τους. Εντυπωσιακή εμφάνιση που αφήνει πολλές υποσχέσεις για τη συνέχεια.

Το σκορ για τους The Saints άνοιξε ο Majd ο οποίος πέτυχε τους πρώτους 8 πόντους της ομάδας.O Πούλιος μείωσε αλλά ο Majd και ο Amer με δύο ακόμη δίποντα ανέβασαν την διαφορά στο συν 10 και το 12-2. Το δίποντο του Αντωνάκη δεν αλλάξε πολλά και ο Majd πέτυχε ακόμη ένα για να κλείσει την πρώτη περίοδο στο 14-4.

Η δεύτερη περίοδος ξεκίνησε με τον Ιωάννου να σκοράρει για δύο. Η απάντηση ήρθε από τον Νιάρχο και τον Majd , οι οποίοι πέτυχαν ένα και δύο δίποντα αντίστοιχα. Ο Ιωάννου ξανά μείωσε αλλά ο Amer με δύο δίποντα και ο Majd με τον Καλογερόπουλο με δίποντο και τρίποντο αντίστοιχα ανέβασαν τη διαφορά στο συν 17. Για να κλείσουν την περίοδο πέτυχαν δύο δίποντα οι underdogz με τον Πίτσο να πετυχαίνει ένα από αυτά.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Πούλιος σημείωσε ένα ακόμη δίποντο. Ο Amer όμως που ήταν καυτός πέτυχε 4 πόντους με τον Νιάρχο να συμπληρώνει άλλους δύο. Το 36-17 έγινε με τον Ιωάννου αλλά Νιάρχος και Τσιβελεκίδης με δύο δίποντα έκαναν το 40-17. Ξανά μείωσε ο Πούλιος με τον Ταπραντζή και τον Majd να κάνουν το σκορ 44-19. Aπό ένα δίποντο σημείωσε ο Ιωάννου και ο Λιόλιος για το τελικό σκορ της τρίτης περιόδου 44-23.

Τέταρτη περίοδο το ματς και ο Πίτσος πετυχαίνει δίποντο με τον Καραχάλιο να συμπληρώνει με δίποντο και μία βολή στις δύο και ο Κοντόπουλος με μία ακόμη έκαναν το 47-28. Το δίποντο του Τσούκα μείωσε με τον Τσιβελεκίδη να ευστοχεί σε μία βολή που θα ήταν ο τελευταίος πόντος των The Saints. Ο Πίτσος μετά από δικό του επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε πάνω από τον αντίπαλο και διαμόρφωσε το τελικού σκορ 48-32.

Οι The Saints εμφανίστηκαν αγωνιστικά καλύτεροι από τους Underdogz και δίκαια πήραν αυτή την εύκολη νίκη. MVP δεν ήταν άλλος από τον Amer με 16 πόντους , 16 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 2 κοψίματα. Aπό κοντά και ο Majd με 19 πόντους,5 ριμπάουντ και ένα κλέψιμο. Για τους Underdogz ο Πίτσος πέτυχε 9 πόντους και μάζεψε 21 ριμπάουντ με 11 επιθετικά χωρίς όμως να έχει βοήθεια από κάποιον άλλο συμπαίκτη του.